První samostatná záložna začala s devizovými konverzemi

27.12.2012 14:22   |  

Záložna Creditas začala jako první záložna na českém trhu nabízet pro firemní klientelu realizaci devizových konverzí vybraných zahraničních měn. V případě uzavření rámcové smlouvy stanovuje záložna pro klienta individuální kurz.

Konverzními měnami jsou CZK, EUR, USD, GBP, CHF a PLN. Podle ředitele oblasti Finanční trhy Creditas Radima Synka je záložna schopna s tímto novým produktem konkurovat všem bankovním i nebankovním subjektům na tuzemském trhu. Devizové konverze realizuje dle jeho slov ihned poté, co obdrží finanční prostředky ze strany klienta.

V průběhu příštího roku plánuje záložna na vybraných pobočkách zahájení směnárenské činnosti a hotovostního platebního styku ve vybraných cizích měnách.

„Povolení k hotovostnímu zahraničnímu platebnímu styku jsme získali rozhodnutím ČNB formou rozšíření povolení působit jako družstevní záložna, a to o nákup a prodej cizí měny pro členy záložny,“ vysvětlil generální ředitel Daniel Skarpíšek.

Na českém trhu nabízí konverze cizích měn ještě dvě skupiny, do kterých patří i záložny, a sice Akcenta CZ, a.s. patřící do skupiny Akcenta, jejíž součástí je i Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo, a Citfin finanční trhy, a.s. patřící do skupiny Citfin, v níž je i Citfin spořitelní družstvo.


Čtěte také:

Záložny loni vydělaly 122 milionů

Vyplácet náhrady vkladů? Zájem má Komerční banka a Česká spořitelna

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web