Půjčky letos sloužily i na nové zuby, úplatky lékařům či pohřby přátel | E15.cz

Půjčky letos sloužily i na nové zuby, úplatky lékařům či pohřby přátel

Půjčky letos sloužily i na nové zuby, úplatky lékařům či pohřby přátel
30. prosince 2012 • 11:53
Češi si na splátky nejčastěji pořizují věci do domácnosti, například televizi nebo lednici. Sem tam se ovšem objevují požadavky, které úvěrové pracovníky překvapí, někdy i pobaví. U společnosti Profi Credit si lidé půjčovali na sázku v loterii, úplatek v nemocnici či pohřební věnce.

„Vzhledem k tomu, že naše půjčky jsou bezúčelné, dáváme klientů svobodu v tom, na co chtějí peníze použít, někdy nám ale sami uvádějí důvody, proč úvěr chtějí,“ uvedl marketingový ředitel Profi Creditu Ondřej Šmakal.

Do společnosti tak například volal klient, že potřebuje půjčit peníze na televizi. Bylo to v době, kdy se hrálo mistrovství světa v hokeji. Peníze potřeboval vášnivý fanoušek nutně vyplatit okamžitě, aby si stihnul na novém televizoru v klidu vychutnat večerní zápas.

Klientské centrum pobavila paní, která pracovnici call centra naléhavým hlasem sdělovala: „Nutně potžebuji peníže na nové žuby, mám je objednané, a když mi nepůjčíte, budu bežžubá a navíč bež chlapa.“ Klientka, která nevystačila s úsporami, totiž měla na druhý den kromě zubaře domluvené rande.

Rychle půjčit potřeboval rovněž muž, který chtěl peníze na sázku do loterie. Měl totiž údajně velmi živý sen, že určitě vyhraje a bude z něj boháč.

Paní si chtěla půjčit 500 korun s tím, že jde do nemocnice na operaci a potřebuje peníze na úplatek pro pana doktora. Úvěrového poradce přesvědčovala se slovy: „Vždyť to znáte, bez úplatku vám to pořádně neudělají.“

Starší žena zase nutně potřebovala peníze, neboť prý v průběhu dvou týdnů zesnulo šest jejích přátel a ona se s nimi chtěla důstojně rozloučit.

Úvěry: Nenechte se zlákat reklamou

Vánoce na dluh

Šťastné a slevomatové

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí