Radek Urban bude v čele útvaru ČNB dohlížet na krizové plány velkých bank

Čtyři největší banky, Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, UniCredit Bank, budou muset pro ČNB vypracovat svoji strategii pro případ, že by se dostaly do existenčních potíží. Centrální banka tyto plány musí schválit a jednou za rok je bude přezkoumávat. Ředitelem samostatného odboru restrukturalizace ČNB se stal od 1. listopadu bývalý náměstek ministra financí Radek Urban.

 Ředitel odboru restrukturalizace ČNB Radek Urban
3.11.2014 16:53   |  

Server iHNED.cz informoval, že nový odbor by měl svou činností předejít případnému krachu velkých tuzemských bank a hlídat jejich činnost. Nový odbor by měl také zamezit krachu takových bank, jejichž pád by uvedl českou ekonomiku do vážných potíží. Podle testů ČNB ovšem bankám nyní žádní potíže nehrozí.

Urban byl v letech 1990 až 2001 byl zaměstnán ve Státní bance československé, resp. České národní bance. Poté působil v České spořitelně jako ředitel úseku. V Investiční společnosti České spořitelny byl generálním ředitelem. Do března roku 2014 zastával pozici náměstka ministra financí a od dubna 2014 je poradcem na ministerstvu financí.


Čtěte také:

Jan Bureš: Zátěžové testy jako osamocený krok správným směrem

Vladimír Pikora: Dluhová krize bublá pod pokličkou

Rok po intervencích: ČNB zabránila deflaci a pomohla exportérům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web