Raiffeisebank bude mít nového šéfa, Žalmana nahradí náměstek Drosc

Lubor Žalman (46) na konci letošního roku skončí z vlastního rozhodnutí své téměř devítileté působení v čele Raiffeisenbank. Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva se stane dosavadní místopředseda představenstva a náměstek ředitele Mario Drosc (43).

 Lubor Žalman
25.10.2012 13:22   |  

„Celý život jsem obdivoval podnikatelského ducha a často jsem citoval americké přísloví o tom, že je lepší být majitelem stánku na chodníku před bankou než najatým ředitelem té banky. Přestože devět let strávených v Raiffeisenbank byly bezkonkurenčně nejlepší roky mé kariéry, nyní nastal čas doprovodit svá slova činy,“ komentoval Žalman své rozhodnutí.

Banka pod Žalmanovým vedením uskutečnila fúzi s eBankou a výrazně vzrostla. Zatímco při jeho nástupu celková aktiva Raiffeisenbank činila 67 miliard korun, nyní přesahují 200 miliard. Celoroční zisk se zvýšil z 220 milionů v roce 2003 na 2,22 miliardy v loňském roce.

Budoucí generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Mario Drosc

Drosc do Raiffeisenbank nastoupil v září 2006, kdy se stal členem představenstva zodpovědným za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity banky. Do představenstva přišel ze slovenské VÚB, kde působil v pozici člena představenstva zodpovědného za retailové bankovnictví. Předtím pracoval mimo jiné v Komerční bance či konzultační společnosti McKinsey.


Čtěte také:

Raiffeisenbank zvedla zisk o čtvrtinu na 1,5 miliardy

Raiffeisen se vrací k hypotékám


Raiffeisenbank působí v České republice od roku 1993. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce RBI, která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web