Raiffeisen čeká ztrátu i letos, kvůli restrukturalizaci

Rakouská finanční skupina Raiffeisen Bank International (RBI) varovala, že v letošním roce může vykázat ztrátu kvůli vysokým restrukturalizačním nákladům. RBI by tak hospodařila se ztrátou již druhý rok za sebou. Loni banka, která působí i v České republice, vykázala ztrátu 493 milionů eur (13,5 miliardy korun) a ztrátová byla poprvé ve své historii.

Pražské sídlo Raiffeisenbank
25.3.2015 10:13   |  

Banka očekává, že náklady na její restrukturalizaci dosáhnou 550 milionů eur. Většinu těchto nákladů zaúčtuje právě v letošním roce. Rezervy na ztrátové úvěry mají i letos zůstat vysoké, mají se však snížit z loňských 1,7 miliardy eur.

Druhý největší finanční ústav v rozvíjejících se evropských zemích ještě loni uváděl, že letos čeká zisk kolem 500 milionů eur. Na počátku letošního roku však oznámila RBI zásadní změny. Plánuje prodat své operace v Polsku a ve Slovinsku a omezit své aktivity v Rusku, napsala agentura Reuters.

RBI je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank, která je pátou největší bankou v zemi a své služby zde poskytuje od roku 1993. V ČR loni bance stoupl meziročně zisk o 124 procent na 2,05 miliardy korun a byl druhý nejvyšší v její historii. Hospodaření podpořily nižší náklady, pokles tvorby opravných položek a nižší srovnávací základna.


Čtěte také:

Raiffeisen Bank loni kvůli Rusku možná prodělala přes půl miliardy eur

Raiffeisenbank stoupl loni čistý zisk o 124 procent na dvě miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web