Raiffeisen prodává ztrátovou banku Zuno

aktualizováno Rakouská skupina Raiffeisen Bank International prodává online banku Zuno působící v Česku a na Slovensku. Zuno se podle Hospodářských novin potýká s ročními ztrátami v řádu desítek milionů korun a malým objemem poskytnutých úvěrů. Dohromady má zhruba čtvrt milionu klientů.

Interiér pobočky Zuno Bank na Václavském náměstí
20.1.2015 10:51   |  

„Raiffeisen Bank International se rozhodla v důsledku vývoje na evropských bankovních trzích nabídnout Zuno novému investorovi. S jeho příchodem dojde k navýšení zdrojů banky a k plánovanému obnovení expanze na další trhy, na kterou se čtyři roky připravuje,“ řekl mluvčí Zuno Vladimír Michna. Zuno podle něj nyní snižuje ztrátu. „Pro klienty banky se nemění vůbec nic. Všechny kampaně, aktivity a projekty Zuno pokračují,“ dodal.

Zájemci o Zuno mohou podat nezávazné nabídky do poloviny února, pak dostanou vybraní uchazeči možnost provést hloubkovou prověrku. Raiffeisen Bank odeslala takzvanou iniciační nabídku i dosavadním konkurentům, uvedly Hospodářské noviny.

Představitelé Raiffeisen v Česku ale podle deníku zatím nechtěli prodej blíže komentovat. Zuno získalo licenci v Rakousku, takže převzetí bude schvalovat tamní centrální banka, ne Česká národní banka.

Banka Zuno začala působit v roce 2010 na Slovensku, kde má nyní 140 tisíc klientů, a následující rok v Česku, kde zatím získala asi 90 tisíc klientů. Patří mezi první online banky působící v regionu střední a východní Evropy, nemá klasické pobočky.


Čtěte také:

Banky se podbízejí novým klientům, rozdávají odměny

Průzkum: S bankou v mobilu se méně utrácí

Air Bank po loňské ztrátě vydělala v pololetí 77 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web