Raiffeisen rozšiřuje služby: zakládá novou investiční společnost

Skupina Raiffeisen požádala Českou národní banku o udělení licence pro nově vznikající Raiffeisen investiční společnost. Ta má spolu s Raiffeisen penzijní společností zajistit komplexní nabídku banky v oblasti investičních a penzijních produktů, uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň. Generálním ředitelem a předsedou představenstva obou společností bude Josef Beneš.

Raiffeisenbank (Profimedia.cz)
14.1.2013 19:43   |  

„Skupina Raiffeisen se zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, kteří hledají nadstandardní kvalitu služeb a mají aktivní zájem o správu svých financí,“ uvedl nově jmenovaný generální ředitel a předseda představenstva Raiffesen penzijní společnosti (RPS) Josef Beneš, který bude řídit i investiční společnost.

Raiffeisen investiční společnost se na počátku zaměří především na nabídku podílových fondů pro retailové klienty, postupně převezme i správu důchodových a účastnických fondů Raiffeisen penzijní společnosti.

Raiffeisen penzijní společnost je nováčkem v oblasti důchodového spoření, na počátku roku vstoupila jak do nového 2. pilíře (se čtyřmi důchodovými fondy) tak i do 3. pilíře penzijního spoření, kde nabízí tři účastnické fondy.

Josef Beneš působí v Raiffeisen penzijní společnosti od podzimu, nyní získal všechna potřebná povolení pro výkon činnosti předsedy představenstva. Před nástupem do RPS pracoval deset let jako generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Asset Management, dlouhá léta působí rovněž jako předseda Asociace pro kapitálový trh ČR.


Čtěte také:

Lubor Žalman: Bankovnictví je krásná práce

Raiffeisenbank získala licenci k provozování penzijní společnosti

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web