Raiffeisen rozšiřuje služby: zakládá novou investiční společnost | E15.cz

Raiffeisen rozšiřuje služby: zakládá novou investiční společnost

Raiffeisen rozšiřuje služby: zakládá novou investiční společnost
Raiffeisenbank (Profimedia.cz)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

vrb

Skupina Raiffeisen požádala Českou národní banku o udělení licence pro nově vznikající Raiffeisen investiční společnost. Ta má spolu s Raiffeisen penzijní společností zajistit komplexní nabídku banky v oblasti investičních a penzijních produktů, uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň. Generálním ředitelem a předsedou představenstva obou společností bude Josef Beneš.

„Skupina Raiffeisen se zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, kteří hledají nadstandardní kvalitu služeb a mají aktivní zájem o správu svých financí,“ uvedl nově jmenovaný generální ředitel a předseda představenstva Raiffesen penzijní společnosti (RPS) Josef Beneš, který bude řídit i investiční společnost.

Raiffeisen investiční společnost se na počátku zaměří především na nabídku podílových fondů pro retailové klienty, postupně převezme i správu důchodových a účastnických fondů Raiffeisen penzijní společnosti.

Raiffeisen penzijní společnost je nováčkem v oblasti důchodového spoření, na počátku roku vstoupila jak do nového 2. pilíře (se čtyřmi důchodovými fondy) tak i do 3. pilíře penzijního spoření, kde nabízí tři účastnické fondy.

Josef Beneš působí v Raiffeisen penzijní společnosti od podzimu, nyní získal všechna potřebná povolení pro výkon činnosti předsedy představenstva. Před nástupem do RPS pracoval deset let jako generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Asset Management, dlouhá léta působí rovněž jako předseda Asociace pro kapitálový trh ČR.

Lubor Žalman: Bankovnictví je krásná práce

Autor: vrb
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!