Raiffeisenbank investuje miliardu do nového IT systému

20.10.2010 16:52   |  

Raiffeisenbank plánuje v průběhu tří let investovat více než jednu miliardu korun do nového informačního systému. Jeho zavedením bude dokončena integrace Raiffeisenbank a eBanky. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Spuštění nového systému je plánováno na přelom let 2011 a 2012.

Hlavním dodavatelem nového bankovního systému bude indická společnost Infosys. Nový systém bance umožní podle mluvčího Tomáše Kofroně nabízet zcela nové služby a produkty při zachování všech stávajících. Raiffeisenbank zároveň hledá několik desítek expertů, kteří se na projektu budou podílet. V uplynulých týdnech skončila analytická část tohoto projektu a byly podepsány smlouvy s dodavateli.

„Teprve zavedením nového systému interně zakončíme integraci Raiffeisenbank a eBanky. Současně se dobře připravíme na další rozvoj banky. Výrazně zároveň zvýšíme bezpečnost i moderní vzhled našeho internetového bankovnictví i dalších produktů,“ uvedl člen představenstva zodpovědný za informační technologie Martin Kolouch.

Infosys navrhl a připravil IT řešení pro zhruba 2000 společností na světě. Na konci června zaměstnával téměř 115 tisíc zaměstnanců v 50 zemích. Bankovní produkt Finacle, který využije i Raiffeisenbank nyní využívá přes 130 bank v 65 zemích světa.

Raiffeisenbank patří mezi střední tuzemské banky. Bance klesl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 6,6 procenta na 930 milionů korun. Celková aktiva banky vzrostla meziročně o téměř deset procent na 192,3 miliardy korun.

eBanka se s Raiffeisenbank sloučila v červenci 2008. Stoprocentní podíl v tuzemské eBance získala v roce 2006 rakouská Raiffeisen International od České pojišťovny. Skupina Raiffeisen zaplatila pojišťovně za stoprocentní podíl v eBance 130 milionů eur (asi 3,7 miliardy korun).

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web