Raiffeisenbank loni klesl čistý zisk na 1,82 miliardy korun

8.4.2011 16:02   |  

Raiffeisenbank za loňský rok vykázala čistý zisk 1,82 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o více než osm procent. Důvodem poklesu byla hlavně vyšší tvorba opravných položek u domácností. Všem tuzemským bankám loni podle údajů ČNB klesl souhrnný čistý zisk o sedm procent na 55,7 miliardy korun.

Celková aktiva Raiffeisenbank meziročně klesla o necelá čtyři procenta na 186,3 miliardy korun. Objem úvěrů meziročně vzrostl o necelých sedm procent na 152,7 miliardy korun. Objem vkladů klesl o 3,2 procenta na 125,9 miliardy korun.

Čisté úrokové výnosy banka meziročně zvýšila o téměř 12 procent na 7,05 miliardy korun. Příjmy z poplatků, které tvoří pětinu celkových příjmů banky, vzrostly o 17,6 procenta na 1,91 miliardy korun. Provozní náklady meziročně bance stouply o necelých devět procent na 4,66 miliardy korun. Hlavními důvody růstu jsou podle banky loňská expanze pobočkové sítě a rychlý růst IT investic související s přípravami na nový IT systém.

Ztráty ze znehodnocení úvěrů a jiných pohledávek vzrostly bance o 28 procent na 2,4 miliardy korun. „Ve firemním sektoru pozorujeme stabilizaci díky ekonomickému oživení, naopak stále vysoká nezaměstnanost i nadále způsobuje nárůst nesplácených úvěrů domácností,“ uvedla banka. Vlastní jmění banky meziročně vzrostlo o 800 milionů korun na 14 miliard. Kapitálová přiměřenost banky byla na 10,5 procenta.

Majoritním akcionářem Raiffeisenbank je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. Nově vytvořený subjekt loni vykázal konsolidovaný čistý zisk 1,1 miliardy eur (asi 27 miliardy korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Injekce si zaplatily ze svého, po nich prý málem přišly o zrak

Injekce si zaplatily ze svého, po nich prý málem přišly o zrak

Neregistrovanou léčbu si koupily z vlastní kapsy, aby si zachránily zrak. Teď chtějí od kliniky odškodnění. Prý vidí hůř než předtím. Pokud dojde k soudu, bude to zřejmě první… více

Komerční prezentace
Mobilní web