Raiffeisenbank loni klesl čistý zisk na 1,82 miliardy korun

8.4.2011 16:02   |  

Raiffeisenbank za loňský rok vykázala čistý zisk 1,82 miliardy korun, což je v meziročním srovnání pokles o více než osm procent. Důvodem poklesu byla hlavně vyšší tvorba opravných položek u domácností. Všem tuzemským bankám loni podle údajů ČNB klesl souhrnný čistý zisk o sedm procent na 55,7 miliardy korun.

Celková aktiva Raiffeisenbank meziročně klesla o necelá čtyři procenta na 186,3 miliardy korun. Objem úvěrů meziročně vzrostl o necelých sedm procent na 152,7 miliardy korun. Objem vkladů klesl o 3,2 procenta na 125,9 miliardy korun.

Čisté úrokové výnosy banka meziročně zvýšila o téměř 12 procent na 7,05 miliardy korun. Příjmy z poplatků, které tvoří pětinu celkových příjmů banky, vzrostly o 17,6 procenta na 1,91 miliardy korun. Provozní náklady meziročně bance stouply o necelých devět procent na 4,66 miliardy korun. Hlavními důvody růstu jsou podle banky loňská expanze pobočkové sítě a rychlý růst IT investic související s přípravami na nový IT systém.

Ztráty ze znehodnocení úvěrů a jiných pohledávek vzrostly bance o 28 procent na 2,4 miliardy korun. „Ve firemním sektoru pozorujeme stabilizaci díky ekonomickému oživení, naopak stále vysoká nezaměstnanost i nadále způsobuje nárůst nesplácených úvěrů domácností,“ uvedla banka. Vlastní jmění banky meziročně vzrostlo o 800 milionů korun na 14 miliard. Kapitálová přiměřenost banky byla na 10,5 procenta.

Majoritním akcionářem Raiffeisenbank je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. Nově vytvořený subjekt loni vykázal konsolidovaný čistý zisk 1,1 miliardy eur (asi 27 miliardy korun).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web