Raiffeisenbank opouští Sazku, dluh převzal realitní magnát Vítek

7.12.2010 13:14   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Realitní magnát Radovan Vítek údajně odkoupil od Raiffeisenbank dluh ve výši 400 milionů korun, který u ní má společnost Sazka. Ten bude nyní pohledávku vymáhat zřejmě mnohem intenzivněji a budoucnost Sazky tak nyní závisí na tom, zda jí partneři změní úvěrové smlouvy kvůli problémům splácet půjčky podle původně sjednaných podmínek. Uvedl to dnes server Motejlek.com. Podle zdroje serveru iHNed.cz Vítek dluh koupil za cenu přibližně 300 milionů korun.

Raiffeisenbank prý nabídla nesplacený úvěr k prodeji poté, co zkrachovala jednání mezi ní a dalšími finančními partnery Sazky, tedy Českou spořitelnou, Komerční bankou a Fortis. Banka se přitom původně snažila dluh odprodat zbylým bankovním partnerům sázkové společnosti, teprve na základě jejich odmítnutí úvěr nabídla i dalším zájemcům.

„Žádnou oficiální informaci jsme v tomto směru zatím nedostali. S Raiffeisenbank máme platnou smlouvu, kterou oboustranně plníme. S případnými dalšími dotazy se musíte obrátit přímo na Raiffeisenbank,“ řekl pro ČTK mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Banka informace nekomentovala.

Není to poprvé, co Vítek odkoupil pohledávky u loterijní společnosti. Firma Lemikon, kterou kontroluje, převzala nárok slovenské Športky na know-how a na ochranné známky Športka, Mates a Šanca, kterých využívala sázková kancelář Tipos. Soudní spor s ní letos v listopadu Lemikon vyhrál, protistrana mu podle rozsudku musí zaplatit 14 milionů eur (350 milionů korun).

Daří se i další Vítkově skupině CPI, která se podle poradenské společnosti King Surge letos podílela 48 procenty na investicích do českého realitního sektoru.

Sazka za prvních devět měsíců letošního roku vytvořila čistý zisk 1,036 miliardy korun, zisk z loterijní činnosti přesáhl 950 milionů korun.

Autor: bru, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko,… více

Mobilní web