Raiffeisenbank připravuje útok na bohatší klienty

28.3.2010 19:59   |  

Raiffeisenbank se chystá posílit svou pozici mezi nadprůměrně vydělávajícími zákazníky. Tito lidé budou moci těžit z přituhující konkurence na českém trhu – od dubna bude startovat síť poboček pro bohatší klientelu například Česká spořitelna.

Mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň potvrdil, že banka hodlá vybudovat desítky obchodních míst určených speciálně pro obsluhu klientů, kteří mají měsíční čistý příjem nad 25 tisíc korun. Obchodní místa budou vznikat v úplně nových lokalitách i na stávajících pobočkách, které budou mít vlastní design a značku Raiffeisen Premium Banking.

„Momentálně už tento brand zavádíme na první vybrané pobočky, jako například Praha Spálená, Zlín, Olomouc. V tuto chvíli hledáme zaměstnance pro obsluhu prémiových klientů, v nejbližších osmnácti měsících rozšíříme jejich počet o dvě až tři stovky,“ doplnil Kofroň.

Česká spořitelna se s pobočkami Premier zaměří na trochu vyšší majetkovou skupinu, na klienty s úsporami jeden milion a více korun. Banka chce pro ně otevřít až patnáct poboček.

Na klienty s úsporami nad půl milionu začala cílit i J&T Banka, která jde ale opačnou cestou než dvě zmíněné retailové banky − J&T totiž dosud za své brala jen nejbohatší klienty s majetkem v desítkách milionů korun. Loni na podzim přišla s nabídkou vysokoúročených vkladů už od půl milionu korun. Přilákala tak dva tisíce nových zákazníků. „Nový produkt zatím plní naše očekávání, máme zájem postupně nabízet přímou cestou také další investiční a vkladové produkty a věříme, že řada zájemců se rozhodne využít také naše služby privátního bankovnictví,“ řekl šéf J&T Banky Štěpán Ašer.

Česká spořitelna jako základ pro službu Premier použije tři pobočky, které převzala od britské HSBC. Ta loni na konci roku opustila trh služeb pro fyzické osoby. Raiffeisenbank měla o převzetí jejích poboček také zájem, nicméně HSBC se dohodla se spořitelnou.

Raiffeisenbank naproti tomu podle Hospodářských novin kupuje portfolio spotřebitelských půjček od Citibank. Citibank chce také posílit ve službách pro prémiovou klientelu s programem Citigold, na úkor služeb pro retail.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web