Raiffeisenbank prý čelila dalšímu pokusu o zneužití účtů

10.1.2011 22:27   |  

Raiffeisenbank zaznamenala za posledních sedm dnů již druhý útok počítačových pirátů, kteří se snaží pomocí podvodných e-mailů vylákat z jejích klientů hesla do internetového bankovnictví. Informovala o tom dnes televize Nova. Žádný klient zatím o peníze nepřišel, tvrdí banka.

Tzv. phishing zaznamenala Raiffeisenbank už počátkem roku. Klienty tehdy upozornila, aby nereagovali na výzvy elektronickou poštou ohledně přihlášení do elektronického bankovnictví nebo k zadání přihlašovacích údajů či jiných citlivých informací. Ani tehdy nebyl podle vyjádření mluvčího banky Tomáše Kofroně žádný z klientů banky útokem poškozen.

Phishing je podvodný e-mail, který obsahuje napodobeninu stránek ohrožené banky a vyzývá k potvrzení osobních bankovních údajů. Podobným úrokům v minulosti čelily i další tuzemské banky.

„Raiffeisenbank nikdy neoslovuje své klienty prostřednictvím mailu s žádostí o poskytnutí jakýchkoli citlivých dat umožňující přístup k Vašemu účtu. Na podobné maily proto nikdy nereagujte, případně o podobných mailech informujte banku,“ uvedla banka na internetu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web