Raiffeisenbank rozjíždí pobočky pro bohaté, začne v Praze

9.12.2010 7:32   |  

Česká pobočka Raiffeisenbank brzy odstartuje nový koncept privátního bankovnictví. Podle informací deníku E15 si najala bankéře Nicolase Fitaira, který do té doby řídil českou reperezentaci švýcarské privátní banky Lombard Odier Darier Hentsch a nyní se v Raiffeisenbank podílí na projektu banky pro bohaté.

Mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň uvedl, že banka by měla první pobočku pro privátní klientelu otevřít počátkem roku v Praze. Celkem by chtěla mít zhruba deset takových poboček. Po Praze budou následovat tři v jiných velkých městech.

Raiffeisenbank sází i na rozšiřování počtu běžných poboček. Letos a příští rok jich otevře zhruba padesát. Pobočky budou zaměřeny na koncept takzvaného premium bankingu, jenž cílí na nadprůměrnou příjmovou skupinu, které chodí na účet přes dvacet tisíc korun měsíčně.

Chystané pobočky pro privátní klientelu jsou ale zaměřeny výrazně výše, na nejbohatší zákazníky s volnými penězi nad deset milionů korun. V tomto segmentu je velká konkurence, služby privátních bankéřů nabízejí největší bankovní hráči ČSOB, Česká spořitelna a Komerční banka.

Tento segment trhu obsluhuje také J&T Bank a Privatbanka ze skupiny Penta a své zastoupení v Česku mají i tradiční zahraniční privátní banky. Slušnou pozici na tomto trhu měla pobočka rakouské Sal. Oppenheim. Ta nyní fúzuje s Deutsche Bank a bude nabízet služby pod značkou této německé banky.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web