Raiffeisenbank v Česku zvýšila zisk skoro o čtvrtinu, vydělala dvě miliardy

České Raiffeisenbank, která je pátou největší domácí bankou, stoupl za tři čtvrtletí roku čistý zisk meziročně o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 18 procent na 245 miliard korun.

Pražské sídlo Raiffeisenbank
12.11.2015 9:53   |  

„Čistý zisk banky pozitivně ovlivnila důsledně dodržovaná nákladová disciplína, nižší tvorba opravných položek a na příjmové straně pak především vyšší čisté úrokové výnosy a vyšší výnosy z obchodování na finančních trzích,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Igor Vida.

Čisté úrokové výnosy meziročně vzrostly o 4,8 procenta na 4,6 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků klesly o 7,4 procenta na 1,38 miliardy korun. Ostatní výnosy banky, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, vzrostly o 13,2 procenta na 939 milionů korun.

Úvěry za 186 miliard

Objem poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 12,2 procenta na 186 miliard korun. Rostlo financování domácností i firem. Objem přijatých vkladů se meziročně zvýšil o 8,6 procenta na 169 miliard korun.

Provozní náklady meziročně klesly o 2,9 procenta na 3,8 miliardy Kč, především v důsledku úsporných opatření přijatých v minulých letech. Kapitálová přiměřenost činila 15,63 procenta proti 13,6 procenta ke konci září minulého roku.

Z konkurenčních peněžních ústavů zveřejnila výsledky Komerční banka, které koncem září stoupl čistý zisk meziročně o 2,4 procenta na 9,9 miliardy korun. České spořitelně klesl čistý zisk o necelé procento na 11,1 miliardy. Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.


Čtěte také:

Raiffeisenbank je favoritem převzetí klientů a jejich miliard v Citibank

Raiffeisen Bank loni kvůli Rusku možná prodělala přes půl miliardy eur

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web