Raiffeisenbank ve čtvrtletí zvýšila zisk o polovinu | E15.cz

Raiffeisenbank ve čtvrtletí zvýšila zisk o polovinu

Raiffeisenbank ve čtvrtletí zvýšila zisk o polovinu
Raiffeisen
• 
ZDROJ: čtk
28. května 2012 • 11:20
Tuzemská Raiffeisenbank zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 52 procent na 884 milionů korun. K zisku přispěla nižší tvorba opravných položek a úspory v provozních nákladech.

„V prvním čtvrtletí letošního roku jsme zaznamenali nejvyšší čtvrtletní zisk v celé téměř dvacetileté historii banky,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Lubor Žalman.

Raiffeisenbank podle něj byla kvůli evropským regulatorním opatřením nucena během prvního čtvrtletí omezit poskytování některých úvěrů, především hypoték. „Všechny nové regulatorní požadavky jsme však již v prvním čtvrtletí v předstihu splnili a v posledních měsících tak opět úvěrujeme bez jakéhokoli omezení,“ dodal Žalman.

Celková aktiva banky stoupla ke konci března meziročně o 2,4 procenta na 198,1 miliardy korun, což řadí Raiffeisen bank mezi středně velké banky. Objem úvěrů bance meziročně mírně vzrostl na 157,9 miliardy korun. Objem vkladů se zvýšil o téměř desetinu na 138,5 miliardy, k nárůstu vkladů došlo především na spořicích účtech.

Také čtěte:

Raiffeisen se vrací k hypotékám

Pavel Mertlík: Jsme v dekádě stagnace, růst nás nečeká

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!