Raiffeisenbank vykázala ke konci září zisk 1,6 miliardy korun

Tuzemské Raiffeisenbank stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 6,5 procenta na 1,6 miliardy korun. Za růstem zisku je mimo jiné kontrola nákladů, úvěrového rizika a růst úrokových výnosů, sdělil mluvčí banky Tomáš Kofroň. Celková aktiva banky stoupla od počátku roku o šest procent na 208 miliard korun.

Pražské sídlo Raiffeisenbank
20.11.2014 12:33   |  

„V letošním roce se nám obchodně velmi daří, máme historicky silné prodeje v investicích, kde objem korunových fondů pod správou nově vzniklé Raiffeisen investiční společnosti již přesáhl pět miliard korun. Velmi dobře se nám daří i ve spotřebitelském a hypotečním financování. Dále rovněž posilujeme pozici banky zaměřené na podnikatele a díky novému účtu Smart prodáváme na podzim každý měsíc nejvíce účtů za posledních šest let,“ komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Mario Drosc.

V letošním roce se nám obchodně velmi daří

Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o dvě procenta na 4,4 miliardy korun, čisté příjmy z poplatků meziročně klesly o 12,7 procenta na 1,5 miliardy korun. Provozní náklady meziročně poklesly o 13 procent na 3,9 miliardy korun.

Objem poskytnutých úvěrů klientům od počátku roku vzrostl o téměř sedm procent na 165,3 miliardy korun. Objem vkladů od klientů od počátku roku vzrostl o 6,5 procenta na 156,1 miliardy korun. Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.


Čtěte také:

Nízké úroky srazily čtvrtletní zisk české Raiffeisenbank na 507 milionů

Raiffeisenbank láká na mobily zdarma. Vyjdou ale na tři tisíce

Raiffeisen i Erste v ohrožení. Orbán chce více bank v domácích rukou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web