Raiffeisenbank vzrostl zisk o čtvrtinu

3.6.2010 12:26   |  

Tuzemská Raiffeisenbank zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 26 procent na 430,8 milionu korun. Celková aktiva banky vzrostla meziročně o šest procent na 185 miliard korun.

„I v roce 2010 pokračujeme ve velmi dobrých obchodních výsledcích,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman s tím, že letošní rok zůstává vzhledem k ekonomickým prognózám nadále obtížný a očekávání ohledně vývoje trhu jsou spíše střízlivá. „Zároveň ale pozorujeme první známky oživení trhu a chceme využít každé příležitosti, které toto oživení přinese,“ řekl Žalman.

V prvním čtvrtletí se podle banky mírně oživila oblast úvěrů, a to jak ve firemním sektoru, tak u domácností, kde roste zájem především o hypotéky. V meziročním srovnání objem klientských úvěrů stoupl o více než čtyři procenta na 145,5 miliardy korun. Vklady klientů pak narostly o 11 procent na 122,5 miliardy korun.

Čisté úrokové výnosy banky meziročně vzrostly o 14 procent na 1,68 miliardy korun, zatímco příjmy z poplatků vzrostly o 12 procent na 428 milionů korun. Provozní náklady banka meziročně snížila o 2,3 procenta na 1,07 miliardy korun.

Raiffeisenbank je podle bilanční sumy pátou největší bankou v ČR. Celkem má v tuzemsku více než 100 poboček. Jejím vlastníkem je rakouská finanční skupina Raiffeisen International Bank Holding AG, která na 17 trzích střední a východní Evropy obsluhuje téměř 15 milionů klientů.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web