Raiffeisenbank získala od EIB 100 milionů eur na úvěry pro firmy

3.5.2011 13:25   |  

Raiffeisenbank získala od Evropské investiční banky (EIB) 100 milionů eur (2 418 milionů korun) na úvěrování středních firem a stejnou částku poskytne z vlastních zdrojů. Poptávka středních firem po úvěrovém financování opět sílí. Banka má na jejich podporu vyčleněno minimálně pět miliard korun.

„Zvýšený zájem firem je zřejmý především v oblasti financování provozu. V letošním roce se již začíná zvyšovat i poptávka po rozvojovém financování investic a začínají se objevovat první případy větších investičních projektů,“ uvedl ředitel firemního financování Raiffeisenbank Václav Štětina.

Peníze od EIB jsou určeny primárně na podporu středních firem s maximálně 250 zaměstnanci, pro projekty s náklady mezi 40 tisíci a 25 miliony eury, maximální splatnost úvěru činí 12 let.

„Naším základním cílem je co nejrychleji umět vyřešit klientův požadavek na financování a také mu předložit řešení, které bude odpovídat jeho potřebám,“ uvedl Štětina.

Banka proto přesunula velkou část rozhodovacích pravomocí i odpovědnosti do jednotlivých regionů. „To bude mít vliv nejen na rychlost, ale i kvalitu našeho rozhodování,“ myslí si Štětina. Raiffeisenbank také testuje provoz datových schránek tak, aby komunikaci s klienty výrazně usnadnila a urychlila.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web