Raiffeisenbank získala od EIB 100 milionů eur na úvěry pro firmy

3.5.2011 13:25   |  

Raiffeisenbank získala od Evropské investiční banky (EIB) 100 milionů eur (2 418 milionů korun) na úvěrování středních firem a stejnou částku poskytne z vlastních zdrojů. Poptávka středních firem po úvěrovém financování opět sílí. Banka má na jejich podporu vyčleněno minimálně pět miliard korun.

„Zvýšený zájem firem je zřejmý především v oblasti financování provozu. V letošním roce se již začíná zvyšovat i poptávka po rozvojovém financování investic a začínají se objevovat první případy větších investičních projektů,“ uvedl ředitel firemního financování Raiffeisenbank Václav Štětina.

Peníze od EIB jsou určeny primárně na podporu středních firem s maximálně 250 zaměstnanci, pro projekty s náklady mezi 40 tisíci a 25 miliony eury, maximální splatnost úvěru činí 12 let.

„Naším základním cílem je co nejrychleji umět vyřešit klientův požadavek na financování a také mu předložit řešení, které bude odpovídat jeho potřebám,“ uvedl Štětina.

Banka proto přesunula velkou část rozhodovacích pravomocí i odpovědnosti do jednotlivých regionů. „To bude mít vliv nejen na rychlost, ale i kvalitu našeho rozhodování,“ myslí si Štětina. Raiffeisenbank také testuje provoz datových schránek tak, aby komunikaci s klienty výrazně usnadnila a urychlila.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web