Raiffeisenbank zvedla zisk o čtvrtinu na 1,5 miliardy

Domácí Raiffeisenbank za první pololetí zvedla čistý zisk o čtvrtinu na 1,5 miliardy korun. Na výsledku nesou podíl z části mimořádné vlivy a nebudou se podle banky ve druhém pololetí opakovat. Čisté úrokové výnosy meziročně poklesly o 4,9 procenta na 3,29 miliardy korun.

 Raiffeisenbank
30.8.2012 13:28   |  

Čisté příjmy z poplatků bance vzrostly o 1,1 procenta na 1,093 miliardy korun. „Banka rovněž výrazně posílila svůj kapitál připsáním loňského zisku. Bez potíží tak splňujeme všechna nová kapitálová pravidla evropských regulátorů a zároveň máme dostatek kapitálu pro další úvěrovou expanzi,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Lubor Žalman.


Čtěte také:

Michl: Státní úřady nešetří a tak rostou daně

Česko zůstává v recesi, pokles se prohloubil


Dodal, že banka chce růst jak ve firemních úvěrech, tak i v hypotékách a dalších úvěrech pro obyvatelstvo. Celková aktiva banky stoupla ke konci června meziročně o 2,4 procenta na 202,3 miliardy korun. Objem úvěrů klientům meziročně klesl o 4,3 procenta na 151,6 miliardy korun. Objem vkladů se zvýšil o 5,3 procenta na 142,7 miliardy.

Čisté úrokové výnosy meziročně poklesly o pět procent na 3,29 miliardy korun, čisté příjmy z poplatků vzrostly o procento na 1,1 miliardy korun.

Vlastní jmění banky se meziročně zvýšilo o 16 procent na 17,7 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost banky ke konci června dosáhla 15,22 procenta, zatímco o rok dříve to bylo 12,33 procenta.

Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web