Rakouská VIG zvýšila zisk, české aktivity pomohly třetinou

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) zvýšila v letošních třech čtvrtletích hrubý zisk o sedm procent na 443 milionů eur, v přepočtu přes 11 miliard korun. V České republice její zisk stoupl o zhruba pět procent na 146 milionů eur.

VIG
27.11.2012 13:03   |  

Skupinu VIG v České republice zastupují Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. České aktivity se na celkovém zisku skupiny podílejí zhruba třetinou. VIG je podle zprávy společnosti jedničkou na českém pojišťovacím trhu s podílem 31,4 procenta.

Celkové předepsané pojistné VIG vzrostlo o devět procent na 7,4 miliardy eur. V Česku však mírně kleslo na 1,4 miliardy eur. Firma zároveň ve své zprávě upozornila na obtížné podmínky na českém trhu.

Na Slovensku se hrubý zisk VIG zvýšil zhruba o čtyři procenta na 44 milionů eur. Také na slovenském trhu je společnost jedničkou s podílem 33,4 procenta.

Vývoj kursu akcií na pražské burze za posledních pět let

Zdroj: PBCP

„Kromě etablovaných trhů v našem sousedství považujeme nyní za motor růstu především celý region od Baltu až po Černé moře. Na tomto území žije zhruba 120 milionů obyvatel, kteří mají nadále enormní zájem o nabídku moderních možností pojištění,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Vienna Insurance Group Peter Hagen.


Čtěte také:

Na vzestupné trajektorii

IG loni zvýšila rekordně zisk a navrhuje vyšší dividendu

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web