Rakousko získá první splátky ze záchrany bank

1.12.2010 8:42   |  

Rakouské ministerstvo financí očekává v příštím roce splacení 900 milionů z celkových 5,9 miliardy eur poskytnutých na záchranu domácího bankovního systému v období globální finanční krize. Vyplývá to z návrhu rozpočtu pro rok 2011, který zveřejnila rakouská vláda. Uvedl to server Patria.cz.

Ministerstvo pro příští rok dále počítá s dividendovým výnosem 289 milionů eur z kapitálové účasti státu, poplatky za vládní garance bankovních úvěrů podle odhadu přinesou dalších 237 milionů eur.

Rakouský stát poskytl v letech 2008 a 2009 kapitálovou injekci rakouské bankovní skupině Erste Group Bank, dále Raiffeisen Bank International, Bawag PSK Bank, Österreichische Volksbanken a nakonec Hypo AlpeAdria Bank International.

V říjnu šéf Erste Bank Andreas Treichl ujistil akcionáře, že banka má dostatečnou schopnost generovat zadržený zisk k dalšímu posílení kapitálové pozice i při záměru plného splacení státní pomoci. Banka hodlá splatit 1,2 miliardy eur státní pomoci před rokem 2014.

„Peníze máme připravené v rezervách, ale čekáme na finální podobu regulace,“ uvedl Treichl.

Vídeň

Autor: meh

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web