Rakousko získá první splátky ze záchrany bank

1.12.2010 8:42   |  

Rakouské ministerstvo financí očekává v příštím roce splacení 900 milionů z celkových 5,9 miliardy eur poskytnutých na záchranu domácího bankovního systému v období globální finanční krize. Vyplývá to z návrhu rozpočtu pro rok 2011, který zveřejnila rakouská vláda. Uvedl to server Patria.cz.

Ministerstvo pro příští rok dále počítá s dividendovým výnosem 289 milionů eur z kapitálové účasti státu, poplatky za vládní garance bankovních úvěrů podle odhadu přinesou dalších 237 milionů eur.

Rakouský stát poskytl v letech 2008 a 2009 kapitálovou injekci rakouské bankovní skupině Erste Group Bank, dále Raiffeisen Bank International, Bawag PSK Bank, Österreichische Volksbanken a nakonec Hypo AlpeAdria Bank International.

V říjnu šéf Erste Bank Andreas Treichl ujistil akcionáře, že banka má dostatečnou schopnost generovat zadržený zisk k dalšímu posílení kapitálové pozice i při záměru plného splacení státní pomoci. Banka hodlá splatit 1,2 miliardy eur státní pomoci před rokem 2014.

„Peníze máme připravené v rezervách, ale čekáme na finální podobu regulace,“ uvedl Treichl.

Vídeň

Autor: meh

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web