Řecká Eurobank koupí za jedno euro bulharskou síť Alpha Bank

Řecký finanční ústav Eurobank převezme od další řecké banky Alpha Bank její ztrátovou síť poboček v Bulharsku. Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle nichž byla kupní cena stanovena na jedno euro. Správní rady obou bank se sejdou ještě dnes, aby dohodu dokončily, řekl zdroj.

 Fronta před bankami v Řecku
17.7.2015 11:44   |  

Řecké banky jsou už skoro tři týdny zavřené a země jedná se svými zahraničními věřiteli o třetím záchranném programu. Banky mají problémy s likviditou a připravují se na výraznou reorganizaci, jejíž součástí budou fúze, ale i zavírání bank.


Přečtěte si: Řecké banky potřebují na přežití až 14 miliard eur nového kapitálu


V rámci dřívější dohody o finanční pomoci řecké banky slíbily restrukturalizaci své činnosti, prodej majetku na Balkáně a že se zaměří na domácí operace. V Bulharsku řecké banky stále vlastní více než pětinu bankovních aktiv.

„Odkup se uskuteční za nominální hodnotu jedno euro,“ cituje Reuters jednoho z bankéřů v ústavu Eurobank. „Správní rady obou bank se setkají pozdě odpoledne, aby dohodu dokončily,“ dodal.

Eurobank má v Bulharsku dceřinou společnost Postbank, zatímco Alpha Bank provozuje v Bulharsku síť poboček, kterou řídí z Atén. Hodnota majetku Eurobank v Bulharsku na konci března činila 5,9 miliardy leva (81,6 miliardy korun), čistý zisk v prvním čtvrtletí dosáhl 20,8 milionu leva.


Čtěte také:

Otevření řeckých bank v pondělí není úplně jisté, říká Nowotny z ECB

Euroskupina podpořila pomoc Řecku. ECB zvýšila nouzové financování bank

Řecké banky zůstanou zavřené, mohou ale vyřizovat některé platby

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web