Řecké banky mají nejméně vkladů za posledních deset let

Vklady v řeckých bankách klesly v dubnu na 139,4 miliardy eur (3,8 bilionu korun), a dosáhly tak nejnižší úrovně za více než deset let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). V březnu držely řecké banky vklady za 145 miliard eur. Řecko se snaží zajistit si od mezinárodních věřitelů nové peníze, aby se vyhnulo státnímu bankrotu.

Peiraeus Bank
29.5.2015 13:19   |  

Pro řecké bankovní ústavy je v současnosti jediným zdrojem peněžní likvidity program nouzového financování (ELA). V něm má slovo ECB, která podle zdrojů agentury Reuters tento týden poprvé od února řeckým bankám nezvýšila strop úvěrů z tohoto programu.

ECB tento krok údajně zdůvodnila tím, že se výrazně zpomalil odliv vkladů z bank v této zadlužené jihoevropské zemi.

Zdroje Reuters ale již dříve uvedly, že v dubnu a zejména poslední týden se odliv vkladů z řeckých bank výrazně zrychlil. Člen výkonné rady ECB Benoit Coeuré v dubnu v rozhovoru s řeckým listem Kathimerini řekl, že ECB bude řecké banky financovat, dokud budou solventní a budou mít dostatek záruk.


Čtěte také:

ECB poprvé od února nezvýšila řeckým bankám strop financování

Potvrzeno: silně zadlužené Řecko se vrátilo do recese

Lagardeová: Dohoda s Řeckem si vyžádá ještě mnoho práce

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web