Řecké reformy jsou pomalé, kritizuje eurokomisař

Reformy a úsporná opatření v Řecku postupují vpřed příliš pomalu. Uvedl to dnes podle agentury DPA eurokomisař pro hospodářské a měnové záležitosti Olli Rehn. Dodal, že Atény musí v tomto směru vyvinout větší úsilí.

eurokomisař pro měnové a hospodářské záležitosti
Olli Rehn
27.3.2012 18:28   |  

„Současné tempo reforem a rozpočtových úprav není dostatečné k zajištění udržitelnosti řeckých veřejných financí a překlenutí nedostatků v konkurenceschopnosti,“ uvedl Rehn.


O řeckých problémech čtěte více: Německý ministr vyzval Řecko k odchodu z eurozóny

Bundestag schválil další miliardy pro Řecko


Řecko si předloni v květnu sjednalo záchranný úvěr v hodnotě 110 miliard eur (2,7 bilionu korun). Ukázalo se však, že tento úvěr nebude stačit, a země si proto loni v říjnu dohodla druhý záchranný program v objemu 130 miliard eur, který členové eurozóny formálně schválili tento měsíc.

Schválení balíku pomoci předcházela dohoda Řecka se soukromými investory o výměně současných státních dluhopisů za nové, s nižší nominální hodnotou a delší dobou splatnosti.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web