Řecké reformy jsou pomalé, kritizuje eurokomisař

Reformy a úsporná opatření v Řecku postupují vpřed příliš pomalu. Uvedl to dnes podle agentury DPA eurokomisař pro hospodářské a měnové záležitosti Olli Rehn. Dodal, že Atény musí v tomto směru vyvinout větší úsilí.

eurokomisař pro měnové a hospodářské záležitosti
Olli Rehn
27.3.2012 18:28   |  

„Současné tempo reforem a rozpočtových úprav není dostatečné k zajištění udržitelnosti řeckých veřejných financí a překlenutí nedostatků v konkurenceschopnosti,“ uvedl Rehn.


O řeckých problémech čtěte více: Německý ministr vyzval Řecko k odchodu z eurozóny

Bundestag schválil další miliardy pro Řecko


Řecko si předloni v květnu sjednalo záchranný úvěr v hodnotě 110 miliard eur (2,7 bilionu korun). Ukázalo se však, že tento úvěr nebude stačit, a země si proto loni v říjnu dohodla druhý záchranný program v objemu 130 miliard eur, který členové eurozóny formálně schválili tento měsíc.

Schválení balíku pomoci předcházela dohoda Řecka se soukromými investory o výměně současných státních dluhopisů za nové, s nižší nominální hodnotou a delší dobou splatnosti.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web