Řecko žádá vyšetření Citigroup, podezdřívá jí ze šíření spekulací

21.4.2011 15:34   |  

Řecko dnes oznámilo, že dalo podnět k vyšetřování americké banky Citigroup kvůli e-mailu, který údajně poslal jeden z jejích zaměstnanců. Právě tento e-mail stojí, podle Atén, za nárůstem spekulací ohledně brzké restrukturalizace řeckého dluhu. Iinformovala o tom agentura Reuters.

Tato spekulace vedla k poklesu akcií řeckého bankovního sektoru o 4,6 procenta. Tamní makléři potvrdili, že se šířily zvěsti, že zadlužené Řecko brzo přistoupí k restrukturalizaci dluhu. Představitel řeckého ministerstva financí potvrdil agentuře Reuters, že dotyčný e-mail zaslal analytik Citigroup, a že ministerstvo dalo podnět k vyšetřování záležitosti.

„Spolupracujeme s úřady, nedomníváme se, že by se Citigroup nebo její zaměstnanci dopustili nějakého pochybení,“ uvedla banka ve svém prohlášení.

„Prokurátor vyšetřuje tento konkrétní e-mail a osobu, která ho poslala, protože šířila falešné spekulace, které měly dopad na akciový trh,“ uvedl pro agenturu Reuters zdroj z řeckého soudu pod podmínkou anonymity.

V dotyčném e-mailu se podle Reuters hovoří o „zvýšení šumu“ o restrukturalizaci dluhu, ke které by mohlo dojít již během „velikonočního víkendu“.

Samotné Atény opakovaně zdůrazňují, že neplánují restrukturalizovat svůj dluh. Na trzích ale panují obavy, že řecká vláda nebude schopná čelit vysokému zadlužení a bude muset k tomuto kroku přistoupit.

Autor: mediafax, krb

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web