Řeckým bankám bude na rekapitalizaci stačit méně, než věřitelé čekali

Čtyři hlavní řecké banky budou na svou rekapitalizaci potřebovat méně než 20 miliard eur (541,6 miliardy korun). S odvoláním na bankéře obeznámené se situací to uvádí agentura Reuters. Záchranný program pro Řecko předpokládá, že na rekapitalizaci bank je potřeba 25 miliard eur.

Muž v Aténách vybírá peníze z bankomatu
Eurobank ATM vedle téhož
zařízení společnosti Alpha
Bank.
20.10.2015 12:12   |  

Hlavní řecké banky, což je National Bank of Greece, Piraeus Bank, Alpha Bank a Eurobank, teď procházejí zátěžovými testy Evropské centrální banky (ECB). Ty mají určit, kolik kapitálu budou banky potřebovat. Finanční domy jsou vyčerpané masovými výběry vkladů ze začátku tohoto roku a zatíženy množstvím ztrátových úvěrů.

„Chybějící kapitál u čtyř systémově důležitých bank bude nižší než 20 miliard eur,“ řekl jeden z bankéřů, který si nepřál být jmenován. ECB se ke zprávě odmítla vyjádřit. Podle zdrojů se očekává, že ECB zveřejní výsledky hodnocení stavu řeckých bank 31. října.

Řecké banky potřebují nový kapitál, aby byly schopny lépe odolat problémům se špatnými úvěry. Hodnota špatných úvěrů v řeckém finančním systému již překonala 100 miliard eur, což je zhruba 45 procent hodnoty všech bankovních půjček v zemi.


Čtěte také:

Vyjednáme s věřiteli oddlužení, slíbil řecký ministr financí

Sobotka: Chceme vědět, co se stalo s penězi pro Řecko na ochranu hranic

Investoři odepisují řecké banky, stát prodělává

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web