RHJ International kupuje irskou pobočku skupiny KBC

21.6.2010 20:23   |  

Finanční skupina RHJ International (RHJI) koupí od belgické skupiny KBC Asset Management NV její pobočku KBCAM se sídlem v Dublinu za 23,7 milionu eur. Transakce, kterou ještě musí schválit regulační úřady, by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Skupina KBC se v budoucnu hodlá zaměřit především na rozvíjející se trhy v Číně a Indii a její pobočka v Dublinu tak již nepatří k jejím hlavním strategickým podnikům.

“Transakce dokonale zapadá do naší obnovené strategie. RHJ International nyní bude moci pokračovat v rozvoji KBCAM, tedy upevnit pozice svých zaměstnanců a věnovat se svým zákazníkům,“ uvedl šéf KBC Asset Management NV Danny De Raymaeker.

Skupina RHJ International uvedla, že nová akvizice je dalším krokem k transformaci společnosti v dynamickou finanční skupinu operující ve světě. „KBCAM Dublin je silně provázaná se svými zákazníky a distribučními partnery na mezinárodních trzích,“ uvedl šéf RHJI Leonhard Fischer.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web