Roman míří do dozorčí rady pojišťovny VIG

28.5.2010 14:01   |  

Generální ředitel ČEZu Martin Roman se stal členem dozorčí rady pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG). VIG rozhodla, že jedno místo v dozorčí radě bude obsazeno významným zástupcem průmyslové sféry střední Evropy, tedy regionu, kde působí. Informovaly o tom dnes na svém serveru Lidové noviny (LN).

Tuto pozici pojišťovna nabídla právě Martinu Romanovi, jako jednomu z nejvýznamnějších představitelů průmyslu v regionu střední Evropy, který navíc stojí v čele jedné z největších firem regionu.

Romanovo jméno se v tomto smyslu objevilo v dokumentu, který mají LN k dispozici. V něm jsou shrnuty hlavní body, které budou projednávány na valné hromadě pojišťovny 29. června. Roman se své funkce ujme koncem června a bude ji vykonávat až do roku 2013.

Kromě Romana nabídla pojišťovna pozici také Wolfgangu Ruttenstorferovi, který je dlouholetým ředitelem a předsedou představenstva rakouského petrolejářského gigantu OMV.

Roman s Ruttenstorferem tak obsadí obě uvolněná místa v dozorčí radě. Ta má v současnosti deset členů.

Není to první významná funkce, kterou bude Roman zastávat vedle řízení ČEZ. Šéf energetického gigantu se zanedlouho stane také členem představenstva maďarského ropného a plynárenského koncernu MOL.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web