Royal Bank of Scotland vykázala první zisk od roku 2007

6.8.2010 13:46   |  

Britská finanční skupina Royal Bank of Scotland (RBS) vykázala v prvním pololetí letošního roku první zisk od roku 2007. Čistý zisk banky za prvních šest měsíců letošního roku tak dosáhnul devět milionů liber (268 milionů korun), ve stejném období loni banka prodělala 1,04 miliardy liber (31 miliard korun).

Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali snížení ztráty na 47 milionů liber (1,4 miliardy korun). Tržby vzrostly na 7,9 miliardy liber oproti 6,8 miliardy liber před rokem.

Výsledky někdejšího bankovního gigantu, který se stal největší britskou obětí finanční krize, bylyl lepší díky odkupu vlastních dluhů a účasti ve vládním programu, který měl věřitelům pomoci řešit problémy se špatnými úvěry.

Generální ředitel RBS Stephen Hester uvedl, že banka sice pomalu ožívá, stále však má dlouhou cestu před sebou. „Přestavět RBS je maraton, a nikoli sprint,“ uvedl Hester s tím, že ekonomické podmínky a regulace mají spíše tendenci brzdit zotavení.

Akcie banky od začátku roku posílily již o 60 procent. Britská vláda, která banku zachránila před krachem během úvěrové krize, drží 68 procent podnikových akcií.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web