Ruská banka VTB se vrátila k zisku. Je ale nižší, než před sankcemi

Druhá největší ruská banka VTB se ve druhém čtvrtletí překvapivě vrátila k zisku po ztrátách v předchozích dvou kvartálech. Firma oznámila, že vydělala 1,2 miliardy rublů (445 milionů korun). Zisk se nicméně propadl téměř o tři čtvrtiny ze 4,6 miliardy rublů před rokem.

 VTB Banka
18.8.2015 10:13   |  

Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládali, že banka vykáže za druhé čtvrtletí ztrátu 5,7 miliardy rublů. „Skupina VTB ve druhém čtvrtletí zaznamenala první známky zlepšení provozního prostředí,“ uvedl generální ředitel společnosti Andrej Kostin.


Přečtěte si: Rusko dokončuje svůj systém platebních karet, zřídí i ratingovou agenturu


Banku VTB zasáhl útlum ruské ekonomiky, který vedl k růstu objemu nesplácených úvěrů. Sankce uvalené na Rusko západními zeměmi kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi navíc omezily přístup VTB k mezinárodním finančním trhům.

Banka loni obdržela od státu 214 miliard rublů na posílení kapitálu. Dalších 100 miliard rublů dostala od ruského státního fondu, jehož příspěvek má sloužit k financování investičních projektů.


Čtěte také:

Poslední zhasne. Rusko opouštějí zahraniční firmy i domácí podnikatelé

Druhá největší ruská banka VTB vykázala za první čtvrtletí ztrátu

Visa a Mastercard zůstanou v Rusku, pomohou s novým systémem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína plánuje umístit více robotů do svých továren a do roku 2020 chce patřit mezi deset zemí s největší automatizací svého průmyslu. Uvedl to Mezinárodní svaz pro robotiku (IFR) v… více

Mobilní web