Ruská bankovní jednička míří do Česka

4.1.2011 6:24   |  

Do Česka by mohla už v polovině roku vstoupit největší ruská banka Sberbank. Na spadnutí je prodej podílu ve Volksbank International, která působí v devíti východo- a středoevropských zemích včetně Česka. Vlastník banky, skupina Österreichische Volksbanken, chce 51 procent firmy co nejrychleji prodat, aby měl na splacení státní pomoci jedné miliardy eur, kterou přijal od rakouské vlády během krize.

„Prodej byl zahájen. Ozvala se nám řada zájemců, jejich nabídky pečlivě zvážíme. Stanoviska k jednotlivých uchazečům neposkytujeme,“ sdělila Petra Rothová z tiskového oddělení. Cena za podíl Österreichische Volksbanken ve Volksbank International se odhaduje na dvě miliardy eur.

Podle rakouského deníku Der Standard se těsně před Vánoci setkali ve Vídni manažeři Österreichische Volksbanken s představiteli Sberbank. Vedle Rusů sondují terén také čínští investoři. Soubory podkladů, které slouží pro due diligence, otevře Volksbank International v lednu.

Autor: Tereza Zavadilová, Igor Záruba

Komentáře

Čtěte také

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Německá kancléřka Angela Merkelová nemohla během čtvrteční návštěvy Prahy předpokládat, že získá Česko na svou stranu v oblasti migrace. V reakci na ohlasy německých médií to dnes… více

Mobilní web