Rusnokova vláda by měla prosadit daň z dividendy, požaduje ČSSD

ČSSD žádá po vládě Jiřího Rusnoka, aby pomocí zákonných opatření v Senátu prosadila placení daně z dividendy. Nulová daň z akciových výnosů měla začít platit od ledna. Podle sociálních demokratů by tím státní rozpočet přišel o miliardy. Exministr financí Miroslav Kalousek to odmítl, podle něj připravovaný návrh rozpočtu se změnami počítal.

 Sjezd ČSSD
18.8.2013 21:10   |  

Ministr financí v demisi Jan Fischer je ochotný zákonné opatření předložit. „Já bych velmi uvítal, aby toto zákonné opatření, i když vím, že je potřeba s nimi velmi šetřit, Senátem prošlo,“ řekl ČT Fischer.

Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce chtějí sociální demokraté k prosazení daně z dividendy využít své většiny v Senátu.

Nulová daň z akciových výnosů je součástí rozsáhlých změn daňových zákonů, které souvisí s přijetím nového občanského zákoníku a v minulém týdnu je schválila Sněmovna. Projít ale musí ještě Senátem.

Miroslav Kalousek záměr ČSSD kritizuje, připravovaný návrh rozpočtu podle něj se změnami počítal. „Žádné nebezpečí z prodlení nehrozí, naopak je zde nebezpečí, že ještě na konci roku nikdo nebude vědět, jaké bude platit daně,“ sdělil.

Daňové změny se navíc podle něj nehodí pro zákonná opatření Senátu. „Zákonné opatření má mít v době, kdy je sněmovna rozpuštěná, stejně přísný režim jako legislativní nouze, to znamená pro naprosto nepředvídané a mimořádné události,“ dodal Kalousek.


Čtěte také:

ČSSD: Až vyhrajeme volby, budeme zvyšovat daně

Výhrady socialistů k finanční ústavě trvají

Vláda chce zrušit daň z dividend

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web