S místopředsedou Vrchního soudu prý kvůli Sazce mluvili Ulčák i Klaus

31.3.2011 7:29   |  

Někteří aktéři současného dění kolem loterijní společnosti Sazka, na kterou v úterý prohlásil Městský soud v Praze úpadek, se podle Hospodářských novin (HN) setkali v uplynulých dnech s místopředsedou pražského Vrchního soudu Jaroslavem Burešem. V pondělí s ním prý mluvil blízký spojenec šéfa Sazky Aleše Hušáka Martin Ulčák, v pátek údajně prezident Václav Klaus. Bureš schůzky popřel, informují dnešní HN.

List připomíná, že Vrchní soud v Praze nedávno zrušil rozhodnutí městského soudu, který poslal do loterijní společnosti předběžného insolvenčního správce.

HN píšou, že schůzka Ulčáka s Burešem se měla konat v pondělí v tenisovém areálu Hamr v pražských Záběhlicích. To pobouřilo největšího věřitele Sazky - PPF, v níž panuje obava, že Bureš radí Hušákovi a jeho spojencům, jak mají vytvářet virtuální závazky, aby posílili svou roli v insolvenčním řízení. Tyto závazky mají být vytvářeny tak, že do již existujících smluv s některými jejími partnery jsou vkládány články o vysokých smluvních pokutách.


Čtěte také: Prozatímní věřitelský výbor Sazky odmítl úvěr od firmy Gladiolus


Bureš ale podle HN jakékoli kontakty s Hušákovým týmem vylučuje. „Tenis hraju třikrát týdně, ale nikdy ne na Hamru,“ řekl Bureš, který navíc popřel, že by se stýkal přímo s Hušákem. Prý ho naposledy viděl ještě jako člen vlády někdy v letech 2002 nebo 2003.

Ulčáka se HN zastihnout nepodařilo. Hušák řekl: „Jestli se někdo s někým někde sešel, to nevím. A i kdyby se sešli, tak nevím, co z toho vyvozovat. Neměli bychom snad podle tohoto úhlu pohledu zahnat politiky, soudce, policisty do nějaké ohrady nebo někam za hranice, aby se s nimi nikdo nemohl scházet?“

HN píšou, že s Burešem se měl minulý pátek setkat také prezident Klaus. Pozval si prý Bureše, aby mu vysvětlil, že by od něho nebylo rozumné pomáhat Hušákovu táboru proti skupině vedené PPF. Také to ale Bureš popírá. Prezidentova mluvčího Radima Ochvata se HN zastihnout nepodařilo.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Bezpečnost v Evropě je ohrožena, pokud Rusko a Západ nevyjednají nová opatření na kontrolu zbrojení. Prohlásil to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, který chce o… více

Mobilní web