S&P snížila irský rating na A-minus

2.2.2011 13:28   |  

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's dnes snížila hlavní devizový rating Irska o jeden stupeň na A-minus. Agentura se nadále obává vývoje v irském bankovním sektoru, přestože Irsko se loni v listopadu dohodlo na čerpání zahraniční finanční pomoci v objemu 67,5 miliardy eur (asi 1,6 bilionu korun).

Výhled ratingu zůstává negativní, což znamená, že agentura by mohla sáhnout k jeho dalšímu snížení. To by se mohlo stát už v dubnu. Do té doby už by S&P měla mít lepší představu o dopadech kapitálové injekce, kterou irský bankovní sektor dostal.

Rating krátkodobých závazků agentura snížila na stupeň A-2 z dosavadního stupně A-1. Ke snížení známek agentura přistoupila po revizi hodnocení rizika bankovního sektoru. Ten přeřadila do skupiny 6 ze skupiny 4. S&P se odvolává na nejistotu kolem rozsahu dalších kapitálových injekcí, který by měl dostat nyní převážně státní finanční sektor.

„Očekáváme, že hodnocení režimu CreditWatch bude aktualizováno do dubna. Tou dobou už bychom měli být schopni zhodnotit dopady dalších kapitálových injekcí na dynamiku vládního dluhu,“ uvedla agentura.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web