S&P snížila rating většiny italských bank

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera snížila hodnocení spolehlivosti závazků 34 italských včetně velkých ústavů jako UniCredit, Banco Popolare a Intesa San Paolo. Zhoršení ratingu tak potkalo naprostou většinu ze 37 italských bank, které S&P hodnotí.

UniCredit Bank
11.2.2012 10:24   |  

Snížení ratingu bank je podle agentury důsledkem toho, že S&P v polovině ledna zhoršila úvěrové hodnocení Itálie o dva stupně na BBB+. Udělala to v rámci snížení ratingů celkem devíti zemí eurozóny.

Rating UniCredit se snížil o jeden stupeň na BBB+/A-2 a jeho výhled zůstává negativní. Rating dceřiné rakouské banky UniCredit Bank Austria, která zahrnuje východoevropské aktivity skupiny, však agentura ponechala beze změny. Na Bank Austria degradace italského ratingu tolik nedopadá, protože tento ústav se zaměřuje na region střední a východní Evropy a je systémově významný pro rakouský bankovní sektor, uvedla S&P.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Ruský plynárenský podnik Gazprom ujistil slovenského přepravce plynu Eustream, že slovenská i česká síť pro přepravu plynu se bude dlouhodobě využívat i v případě vybudování… více

Komerční prezentace
Mobilní web