S&P snížila rating většiny italských bank

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera snížila hodnocení spolehlivosti závazků 34 italských včetně velkých ústavů jako UniCredit, Banco Popolare a Intesa San Paolo. Zhoršení ratingu tak potkalo naprostou většinu ze 37 italských bank, které S&P hodnotí.

UniCredit Bank
11.2.2012 10:24   |  

Snížení ratingu bank je podle agentury důsledkem toho, že S&P v polovině ledna zhoršila úvěrové hodnocení Itálie o dva stupně na BBB+. Udělala to v rámci snížení ratingů celkem devíti zemí eurozóny.

Rating UniCredit se snížil o jeden stupeň na BBB+/A-2 a jeho výhled zůstává negativní. Rating dceřiné rakouské banky UniCredit Bank Austria, která zahrnuje východoevropské aktivity skupiny, však agentura ponechala beze změny. Na Bank Austria degradace italského ratingu tolik nedopadá, protože tento ústav se zaměřuje na region střední a východní Evropy a je systémově významný pro rakouský bankovní sektor, uvedla S&P.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web