S&P snížila ratingový výhled Japonska na negativní

27.4.2011 8:56   |  

Ratingová agentura Standard and Poor's dnes snížila Japonsku výhled hodnocení ze stabilního na negativní. Agentura varovala, že rating země může časem snížit, protože náklady na krytí škod po rozsáhlém březnovém zemětřesení zhorší beztak slabé veřejné finance země. Agentura potvrdila dlouhodobý rating Japonska na AA minus.

Standard and Poor's Japonsku snížila rating v lednu, a to poprvé od roku 2002. Nyní agentura odhaduje, že náklady spojené se zemětřesením zvýší celkový fiskální deficit Japonska do konce roku 2013 na 3,7 procenta hrubého domácího produktu.

S&P dodala, že současné předpovědi rozpočtového vývoje Japonska jsou nejisté kvůli nákladům havárie v jaderné elektrárně Fukušima. Bude proto záviset na politických lídrech země a jejich schopnosti dohodnout se do budoucna na fiskálních opatřeních.


Čtěte také: Standard & Poor's snížila ratingový výhled USA na negativní


K dalšímu kroku by přiměly Standard and Poor's změny na japonské politické scéně, které by nepříznivě ovlivnily ekonomickou a rozpočtovou politiku země. Tokio potřebuje podle analytika S&P zefektivnit výdaje a mělo by zvážit opatření, kterými si zvýší příjmy, aby bylo z čeho zaplatit obnovu země po březnové katastrofě, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět Fotogalerie

Překvapivě chmurné vyhlídky ruské kosmonautiky na schůzi ministerstva průmyslu v Moskvě prezentoval vicepremiér Dmitrij Rogozin, který ve vládě odpovídá za vesmírný program. I… více

Komerční prezentace
Mobilní web