Sankce ohrožují ukrajinský bankovní systém, tvrdí šéf ruské VEB

Západní sankce proti Moskvě by mohly ohrozit ukrajinský bankovní systém, protože ruské banky nemohou poskytovat finanční likviditu svým dceřiným firmám na Ukrajině, řekl šéf ruské státní rozvojové banky Vněšekonombank (VEB) Vladimir Dmitrijev. Sankce prý způsobují významné škody a dotýkají se nesprávných lidí. Situace na Ukrajině je prý katastrofická; včas se podle něj nedaří splácet čtyři pětiny dluhů.

Banka Rossija
30.11.2014 8:52   |  

Evropská unie a Spojené státy uvalily letos sankce na VEB a další čtyři ruské státní banky kvůli roli Moskvy v ukrajinské krizi. Finanční ústavy mají kvůli nim omezenou možnost získávat finanční prostředky na západních trzích. 

Dmitrijev podle agentury Reuters uvedl, že ukrajinské součásti ruských bank mají velký podíl na trhu. V září prohlásil, že VEB od státu dostane 30 miliard rublů na podporu kapitálu. O finanční podporu požádala stát druhá největší ruská banka VTB, jež je rovněž zasažená sankcemi. 


Čtěte také:

Moskva chce po EU konec sankcí, nabízí to samé

Pobočky ruských bank v EU uniknou sankcím. Navíc mohou pomoci svým matkám

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web