Sazka chce projednání insolvenčního řízení, které navrhl Vítek

24.1.2011 15:22   |  

Loterijní společnost Sazka chce, aby soud nařídil projednání insolvenčního řízení, jehož zahájení navrhla minulé pondělí společnost Moranda podnikatele Radovana Vítka. Vyplývá to z dokumentu dodaného Městskému soudu v Praze advokátem Jaromírem Císařem, který dostal od Sazky plnou moc k zastupování v řízení.

Sazka tak požaduje, aby soud návrh Morandy projednal za fyzické účasti právních zástupců obou stran. Pokud by Sazka tento krok neučinila, soud mohl rozhodnout o insolvenčním návrhu pouze na základě předložených dokumentů.

Vítkův právní zástupce Tomáš Rybář míní, že soud mohl rozhodnout bez projednání návrhu, ale nemá s ním podle svých slov problém. „Je mi to úplně jedno, je to jen snaha to celé zdržet,“ řekl. Jiří Markvart z advokátní kanceláře Ambruz & Dark uvedl, že jde o standardní procesní záležitost, kdy dlužník má právo na projednání věci při soudním jednání, a tohoto práva se nevzdá. „Zákon v daném případě účast dlužníka na jednání předpokládá jako standardní postup,“ dodal. Sazka podle Císaře nevznesla námitku proti příslušnosti soudu, ani proti podjatosti soudce v tomto řízení Jaromírovi Harmachovi.

Sazka musí do 20 dnů ode dne doručení usnesení o zahájení řízení poslat soudu svoje vyjádření k Vítkově návrhu. Musí také předložit celý seznam majetku včetně dlužníků a věřitelů i seznam svých zaměstnanců a listiny, které dokládají úpadek nebo hrozící úpadek.


Vítek skoupil pohledávky za Sazkou v hodnotě 1,5 miliardy korun. Sazka ale jeho pohledávky neuznává a tvrdí, že není v insolvenční situaci. Předseda představenstva a šéf Sazky Aleš Hušák uvedl, že loterijní firma se bude návrhu bránit všemi právními prostředky.

Vítek míní, že Sazka se v insolvenční situaci nachází, protože je předlužená a její celkové závazky přesahují deset miliard korun. Vlastní jmění Sazky má podle Vítka zápornou hodnotu. Řešením je restrukturalizace firmy, při níž by Sazka vydala nové akcie v objemu deseti miliard korun. Vítek počítá i s odstraněním nynějších akcionářů Sazky, kteří firmu podle něj do potíží přivedli.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web