Sazka chystá mezinárodní loterii s tučným jackpotem

E15 exkluzivně Titulní stránky novin by mohly snad už za rok plnit tuzemské varianty příběhů, jako je ten o Dominikánci, který v americké federální loterii Powerball vyhrál v úterý 338,3 milionu dolarů, nějakých 6,7 miliardy korun. Sazka sázková kancelář chce totiž po půlstoletí působení v Česku vstoupit na mezinárodní trh a připojit se k některé z evropských nadnárodních loterií.

ilustrační foto
28.3.2013 7:28   |  

Plán je součástí snahy nové Sazky vylepšit hlavní byznys spočívající v číselných loteriích. „Jednou z idejí je mezinárodní loterie, v níž by se jackpot sdílel s dalšími loteriemi. Mohli bychom pak generovat jackpoty, o kterých se dosud lidem určitě ani nezdálo,“ řekl deníku E15 šéf sázkové firmy Robert Chvátal. Jackpoty by tak mohly být vyšší než ty v posledních měsících u Sportky, které přesahovaly 200 milionů korun.

Anketa

Přiměl by vás tučný mezinárodní jackpot Sazky sázet?

ano   49% sázím už nyní   18% ne, zásadně nesázím   34%

V anketě hlasovalo 446 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Firma by chtěla začít ve střední Evropě a později se možná rozšířit i dále. Do mezinárodní loterie by se nová Sazka zřejmě nezapojila s některou ze stávajících her, byla by to zcela nová číselná hra.

Podle Chvátala se zatím nedá říci, kdy by lidé v Česku mohli v nadnárodní loterii přes Sazku sázet. Záleží na tom, kdy se Sazce podaří proniknout do dotyčných loterijních struktur. „Trvat to bude minimálně rok,“ podotkl Chvátal.

Jágr bude propagovat kurzové sázky
Největší firma provozující v Česku číselné loterie spustí reklamní kampaň, v níž už hlavní roli jako dosud nebude hrát hokejista Jaromír Jágr. Sportovní legenda ale zůstane jednou z tváří Sazky. „Naše představa je, že bude propagovat jednu naši linii, a to kurzové sázky,“ uvedl šéf Sazky Robert Chvátal. V kampani firma představí nové logo, jež se mění po téměř třech desetiletích. Změna bude stát v počátku deset až patnáct milionů korun, cílem je dokončit ji do konce roku.

Čtěte také:

Sportovní svazy ztratily zbytek vlivu na O2 arenu

Jackpot táhne Lota a Tipšestku ke dnu, loteriím dominuje Sazka

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web