Sazka: Cupka chce obnovit dobíjení mobilů

6.6.2011 7:00   |  

Lidé možná znovu dostanou možnost dobíjet kredity pro své mobilní telefony na terminálech Sazky. Obnovit tuto službu hodlá po téměř třech měsících insolvenční správce Sazky Josef Cupka. Vyplývá to z vyjádření mluvčí Lenky Tiché. Operátoři dobíjení ukončili v polovině března, neboť jim Sazka dlužila desítky milionů korun. Tržby z dobíjení telefonních kuponů přes terminály Sazky dosahovaly před jeho zastavením zhruba 30 milionů korun měsíčně.

Všichni tři operátoři jsou také jedněmi z největších věřitelů Sazky, která je od minulého pondělí v konkurzu. T-Mobile přihlásil pohledávku 229 milionů, Telefónica O2 pak 211 milionů a Vodafone 195 milionů korun. Například Vodafone by o obnovení spolupráce uvažoval, a to i přesto, že se ukončení dobíjení kuponů přes terminály Sazky na celkových číslech operátora neprojevilo. „Naši zákazníci nyní využívají k dobíjení přes 20 tisíc míst po celé České republice a také on-line dobíjení. Celkový objem dobíjení je stále stejný,“ řekl mluvčí Vodafonu Mirek Čepický.


Čtěte také: Moranda převedla na účet Sazky první peníze, Sazka splatila dluh státu


Cupka v březnu se zastavením dobíjení kreditů přes terminály Sazky souhlasil, nyní jej chce obnovit. Důvodem je i částka 200 milionů korun, kterou zadlužená Sazka v pátek dostala od firmy Moranda ze skupiny PPF. Peníze jsou první sumou z celkového až půlmiliardového úvěru od Morandy, kterou Cupka a věřitelský výbor upřednostnil před dalším zájemcem o provozní financování Sazky, firmou Gladiolus, za níž stojí Penta a E-Invest. „Peníze by měly Sazce pomoci překlenout současný pokles tržeb a zajistit finanční zdroje na pokrytí veškerého běžného provozu loterijní společnosti,“ uvedla Tichá. Sazka zaplatila i dlužné částky státu, kvůli kterým čelí správnímu řízení od ministerstva financí, v němž by mohla i přijít o licence k loterijní činnosti.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web