Sazka doplatila velkou výhru. Zažehnala první správní řízení

31.5.2011 14:00   |  

Ministerstvo financí zastavilo s loterijní společností Sazka správní řízení o dočasném zastavení provozování všech číselných loterií. Dostalo totiž informace o doplacení lednové více než 103milionové výhry. Kvůli nezaplacení správních poplatků z provozování sázek a loterií však dál běží další správní řízení o odnětí povolení k provozování této činnosti Sazky.

Ministerstvo zahájilo správní řízení se Sazkou kvůli včas nevyplacené výhře ve Sportce letos 9. května. „Co se týče lednového jackpotu 103,4 milionu korun, Sazka částku postupně uhrazuje, výherce dostává na svůj účet každý týden několikamilionovou. Postupné splácení výhry také umožňuje vyplácení výher všem ostatním výhercům,“ říkal po zahájení tohoto řízení mluvčí firmy Jan Tuna.

„Dne 30. května doložil Finanční úřad pro Prahu 1 výpisem z účtu společnosti Sazka, že uhradila dne 26. května poslední dlužnou částku na výhře Jackpotu ve Sportce ve výši 51,5 milionu korun. Sazka tedy zaplatila celou výhru ve výši 103,4 milionu korun. Tato skutečnost zakládá důvod pro zastavení správního řízení o dočasném zastavení provozování všech číselných loterií společností Sazka,“ uvedlo ministerstvo.


Čtěte také: Sazka se dnes odvolala proti pozastavení loterijní licence


Této zátěže se tedy Sazka zbavila, zůstává však dál ohrožena druhým řízením kvůli nezaplacení správních poplatků z provozování her za rok 2010 v celkové výši 66,7 milionu korun.

Sazka je od pondělka v konkurzu, dostala se do něj kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly O2 arena. Oprávnění nakládat s majetkem firmy přešlo na insolvenčního správce Josefa Cupku, který vyzval všechny věřitele firmy k podání nabídek na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Slovenský kotel nesplňuje podmínky dotační podmínky, tvrdí čeští výrobci

Čeští výrobci domácích kotlů si stěžují, že v rámci dotací na pořízení nových kotlů si domácnosti mohou pořídit kotle, které nesplňují předepsané emisní parametry. Podezřelý je… více

Komerční prezentace
Mobilní web