Sazka dosáhla podobných výsledků jako loni, vydělala přes miliardu

26.10.2010 15:10   |  

Největší tuzemská sázková společnost Sazka vykázala za prvních devět měsíců letošního roku čistý zisk ve výši 1,036 miliardy korun, což je přibližně stejná hodnota jako loni. Na loterijních a sázkových aktivitách vydělala přes 950 milionů korun, výnos z neloterijní činnosti se blížil 86 milionům korun.

Firma tohoto výsledku dosáhla navzdory nižším ziskům ze sázek a loterií o 12,3 procent. Podle mluvčího Sazky Zdeňka Zikmunda byl pokles tržeb v této oblasti způsoben především vývojem jackpotů v číselné loterii Sportka. Situaci ovšem vylepšovaly rostoucí tržby číselné loterie Euromiliony a zároveň nižší náklady, které meziročně klesly o 13,9 procent.

Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení, která působí v tělovýchově a sportu. Sazka provozuje číselné a okamžité loterie, kurzové a sportovní sázky, rychloobrátkové hry a centrální loterní systém s interaktivními videoloterijními terminály. Dále nabízí například dobíjení kreditů pro mobilní telefony, prodej vstupenek na sportovní či kulturní události, platby složenek, faktur a pojištění nebo platby služeb a zboží objednaného prostřednictvím internetu.

Autor: haj, čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web