Sazka dosáhla podobných výsledků jako loni, vydělala přes miliardu

26.10.2010 15:10   |  

Největší tuzemská sázková společnost Sazka vykázala za prvních devět měsíců letošního roku čistý zisk ve výši 1,036 miliardy korun, což je přibližně stejná hodnota jako loni. Na loterijních a sázkových aktivitách vydělala přes 950 milionů korun, výnos z neloterijní činnosti se blížil 86 milionům korun.

Firma tohoto výsledku dosáhla navzdory nižším ziskům ze sázek a loterií o 12,3 procent. Podle mluvčího Sazky Zdeňka Zikmunda byl pokles tržeb v této oblasti způsoben především vývojem jackpotů v číselné loterii Sportka. Situaci ovšem vylepšovaly rostoucí tržby číselné loterie Euromiliony a zároveň nižší náklady, které meziročně klesly o 13,9 procent.

Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení, která působí v tělovýchově a sportu. Sazka provozuje číselné a okamžité loterie, kurzové a sportovní sázky, rychloobrátkové hry a centrální loterní systém s interaktivními videoloterijními terminály. Dále nabízí například dobíjení kreditů pro mobilní telefony, prodej vstupenek na sportovní či kulturní události, platby složenek, faktur a pojištění nebo platby služeb a zboží objednaného prostřednictvím internetu.

Autor: haj, čtk

Komentáře

Čtěte také

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě

Luxus netáhne, firma Michaely Bakala opět skončila ve ztrátě Fotogalerie

Hospodaření společnosti Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Bakala, která v centru Prahy provozuje butiky s luxusním zbožím, skončilo loni ztrátou 153 milionů korun. V… více

Mobilní web