Sazka je v konkurzu, Fortuna za její byznys nabízí 2,5 miliardy

30.5.2011 20:04   |  

Loterijní společnost Sazka je ode dneška oficiálně v konkurzu. Oprávnění nakládat s majetkem firmy přešlo na insolvenčního správce Josefa Cupku, který vyzval všechny věřitele firmy k podání nabídek na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti. Sázková firma Fortuna, dcera společnosti Penta, nabídla za byznys Sazky 2,5 miliardy.

Sazka se může proti rozhodnutí odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci do 15 dnů od doručení usnesení. Vedení společnosti již uvedlo, že se chce proti uvalení konkurzu bránit soudní cestou. Proti rozhodnutí se chce odvolat také investiční skupina Penta.

Představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy, řízení společnosti plně přechází na insolvenčního správce. „Prohlášením konkurzu přechází na správce oprávnění nakládat s majetkovou podstatou firmy a vykonávat akcionářská práva,“ uvedla dříve mluvčí městského pražského soudu Martina Lhotáková. O uvalení konkurzu na Sazku rozhodla v pátek schůze věřitelů.


Čtěte také: Hušák: Obvinění o ničení dokumentů v Sazce jsou lži


Správce uklidňuje zaměstnance

Cupka na setkání s věřitelským výborem vybídl všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti. Podle jeho mluvčí Lenky Tiché vybere Cupka nejvhodnější nabídku v co nejkratší době. Cupka také ujistil zaměstnance, že společnost pokračuje ve své činnosti a proto se nemusejí obávat o své pracovní pozice.

K zajištění peněz na vyplácení výher a provozu Sazky budou podle nedělního prohlášení předsedy věřitelského výboru Josefa Novotného třeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun.

Sázková firma Fortuna, dcera společnosti Penta, která v posledních měsících spolupracovala s generálním ředitelem a předsedou představenstva Sazky Alešem Hušákem, podala nabídku dvou až 2,5 miliardy Kč na získání loterijního byznysu Sazky.

Největší věřitelé Sazky, skupina PPF a společnost KKCG, zatím o své nabídce a konkrétní částce za převzetí loterijní části Sazky otevřeně mluvit nechtějí. „Můžou to být dvě miliardy, může to být více, může to být méně,“ řekl v televizi Kamil Ziegler, manažer PPF, který stojí v čele takzvaného Sazka týmu.

Autor: čtk,nes

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web