Sazka: jednání se komplikují, Komárek s Vítkem už drží většinu dluhopisů

17.2.2011 17:50   |  

Záchrana Sazky podle plánu, který zveřejnila minulý týden, se komplikuje. Podle informací serveru iHned.cz drží miliardáři Radovan Vítek a Karel Komárek nadpoloviční většinu dluhopisů a před insolvencí tak může firmu zachránit minimálně osmimiliardová investice, pokud budou oba podnikatelé požadovat okamžité zaplacení dluhopisů. To mohou prosadit, pokud spojí své nároky.

Komárek s Vítkem svorně požádali insolvenční soud, aby zakázal Sazce nakládat s majetkem v průběhu insolvenčního řízení a dosadil do firmy předběžného správce. Sazku by standardně řídil věřitelský výbor. Podle záznamu v insolvenčním rejstříku Sazka nevidí důvod, aby soud zahájil předběžná opatření jmenováním předběžného správce.

Zároveň se ale zavázala, že v době insolvenčního řízení nebude nakládat s majetkem. „Není pravda, že dlužník chce uskutečňovat dispozice s majetkem ještě v průběhu insolvenčního řízení,“ reaguje Sazka na návrhy Komárkovy skupiny KKCG.

Dnes se rovněž sešlo představenstvo loterijní společnosti s akcionáři, na kterém je informovalo o stavu vyjednávání. „Žádné výsledky zatím nejsou,“ uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna. Podle informací E15 z jednání se stále jedná o několika variantách včetně prodeje akcií Pentě a E-Investu. Původní dohoda přitom počítala jen s ručením akciemi sportovních svazů za to, že investoři poskytnou potřebné finance.

Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala dostali akcionáři návrh na změnu stanov, což otevírá cestu jiným variantám než ručení akciemi sportovních svazů.


Čtěte více: Kejval: Sazka by měla zvážit i nabídky Synotu a KKCG


Autor: Petr Svoboda

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web