Sazka se dnes dozví jména všech věřitelů

28.4.2011 6:56   |  

Pohledávky do insolvenčního řízení se Sazkou přihlásilo do středy odpoledne celkem 399 firem, institucí, úřadů a fyzických osob. Poslední možností přihlásit pohledávky je dnes. Poté bude zřejmé, kdo skutečně patří k největším věřitelům a kdo bude mít největší šanci dostat se do věřitelského výboru a mít hlavní vliv na způsob řešení úpadku Sazky, v němž se nachází od konce března.

Zatím největší pohledávky přihlásily společnosti Moranda (430 milionů korun) a Siderius Holding (přes 400 milionů) patřící pod skupinu PPF, dále KKCG Structured Finance (420 milionů), skupina GTECH (235 milionů) a Česká spořitelna (215 milionů korun). Tyto firmy se také staly členy prozatímního věřitelského výboru.

Poměr sil se ale podle všeho výrazně změní podle toho, kdo se přihlásí s pohledávkami za dluhopisy ve výši zhruba pět miliard. Většinu dluhopisů vlastní společnosti z PPF a KKCG. „Čekáme na zápis zesplatněných dluhopisů Sazky do rejstříku soudu. Byly již přihlášeny v rozsahu několika miliard. Vyjádříme se po zápisu,“ řekl deníku E15 mluvčí PPF Milan Tománek na dotaz, jaká je aktuální výše pohledávek firem patřících pod PPF.

V médiích se také spekulovalo, že několikamiliardovou pohledávku přihlásí občanské sdružení Zelený ostrov, které vlastní firmu Bestsport provozující O2 arenu. Pokud by ji sdružení přihlásilo, mohlo by to oslabit pozici PPF a KKCG. Včera se tím měla zabývat i valná hromada sdružení.

„O této pohledávce se nejednalo, a tím pádem přihlášena není,“ řekl deníku E15 mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment. ČOV je jedním z akcionářů sdružení.

Do insolvenčního řízení se přihlásily i desítky provozovatelů terminálů Sazky, kteří v minulosti zaplatili kauce Sazce od deseti do 200 tisíc korun. PPF v pátek provozovatelům terminálů nabídla, že jim kauce vyplatí výměnou za to, že dodrží smluví vztahy se Sazkou a přihlásí se do řízení.

Například trafikantům přijde nabídka zajímavá. „K našemu údivu jich však asi polovina nemá přihlášku podánu, čímž se vyřazují z možnosti přijmout nabídku PPF a nepřijít o kauci,“ řekl předseda Sdružení trafikantů a prodejců tisku Milan Ságner.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web