Sazka se s Cupkou v údajích o její ztrátě rozchází o 144 milionů

18.5.2011 13:50   |  

Loterijní společnost Sazka vykázala od 1. ledna do 31. března letošního roku ztrátu zhruba 867 milionů korun. Dnes to oznámil insolvenční správce Sazky Josef Cupka. Podle mluvčího Sazky Jana Tuny je ale ztráta Sazky za období od 1. ledna do 28. března o 144 milionů korun nižší. Cupka dnes předložil soudu zprávu o hospodaření společnosti. Zároveň upozornil, že vycházel z údajů, které mu dodala Sazka.

„Materiál obsahuje stavy bankovních účtů, počet zaměstnanců, počet provozovaných terminálů a vývoj tržeb,“ uvedl Cupka. Soud by měl dokument zveřejnit v nejbližší době v insolvenčním rejstříku. „V průběhu posledních dvou dnů jde už o druhou vlnu nepravdivých údajů, které jsou o společnosti Sazka sdělovány soudu a veřejnosti. Je otázkou, jaká je motivace těch, kteří takto činí,“ uvedl Tuna.

Vyjádření k více než osmimiliardové pohledávce Občanského sdružení Zelený ostrov Cupka zatím neobdržel. Opatrovník sdružení Zdeněk Ertl vyjádření včera zaslal soudu. Ten by měl následně podle Cupky rozhodnout, zda bude pohledávka připuštěna k přezkoumání, zda je oprávněná nebo neoprávněná.

Tržby z loterijní činnosti meziročně klesly o 47 procent

Podle zprávy poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) zpracované pro prozatímní věřitelský výbor Sazky, kterou včera zveřejnil soud, klesly Sazce v dubnu tržby z loterijní činnosti meziročně o 47 procent na 380 milionů korun. Meziměsíčně se tržby snížily o 224 milionů korun, tedy o 37 procent. Podle mluvčího Sazky Jana Tuny se údaje PwC liší od skutečnosti až o několik set milionů korun.


Čtěte více: Lidé omezili sázení, Sazce klesly tržby z loterií skoro o 50 procent


Sazka je v úpadku od konce března a minulý týden jí ministerstvo financí pozastavilo loterijní licenci. Tržby z loterijní činnosti v lednu činily zhruba 85 procent příjmů Sazky. Celkově insolvenční správce Sazky popřel pohledávky za loterijní společností Sazka ve výši 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard korun. Městský soud v Praze přitom zaevidoval celkem 2075 věřitelů s pohledávkami za 41,1 miliardy korun, zbylé pohledávky za 9,273 miliardy korun ale zůstávají zatím nedořešené, včetně pohledávky OSZO. Totožné osmimiliardové pohledávky, které podaly zahraniční společnosti Alfa Capital a Oldeira Anstalt, Cupka již neuznal.

Přezkum pohledávek je nutný kvůli schůzi věřitelů, která se uskuteční 26. května v Národním domě na Vinohradech. Od výše pohledávek se odvíjí síla hlasovacích práva u jednotlivých věřitelů loterijní společnosti.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web