Sazka uznala, že je v úpadku

22.3.2011 13:52   |  

aktualizováno Představenstvo Sazky konstatovalo, že loterijní firma je v úpadku. Pověřilo svého šéfa Aleše Hušáka, aby podal vlastní insolvenční návrh, nebo se k připojil k návrhu místopředsedy představenstva Romana Ječmínka. Hušák tak učinil v dopise půl hodiny po zahájení schůze představenstva, kde upozorňuje, že soud vyhlásí nad Sazkou úpadek. Tento krok dle něj zpřehlední a nastaví jasná pravidla. Píše to server iHNed.cz.

Ječmínek podal na Sazku insolvenční návrh svým jménem jako statutární zástupce Sazky. Společnost je v insolvenčním řízení od ledna. Podle soudu pokud za právnickou osobu jedná více fyzických osob (v případě Sazky dva), tak k podání insolvenčního návrhu musí být dotyčná osoba pověřena představenstvem společnosti. „Podání místopředsedy ze dne 18. 3. 2011 však takové pověření neobsahuje,“ uvedl soud s tím, že Ječmínek má na zaslání dokladu soudu tři dny. Soud také podle očekávání uložil druhému statutárnímu zástupci firmy, předsedovi představenstva Aleši Hušákovi, aby se k podanému insolvenčnímu návrhu vyjádřil. Ten tak učinil dnes v dopise, který je určen zaměstnancům.


Hušák podle iHNed.cz poslal zaměstnancům Sazky dopis, v němž jim sdělil, že se dá se očekávat, že v dohledné době bude rozhodnuto o úpadku Sazky. „Poté bude ustanoven insolvenční správce. Tento krok dosavadní situaci zpřehlední a nastaví jasná pravidla,“ napsal zaměstnancům. Podle Hušáka se loterijní firma pokusí obnovit spolupráci s mobilními operátory. „Zahájili jsme potřebné kroky k úplnému obnovení loterijní činnosti, tedy postupnému vyplácení všech výher bez ohledu na jejich výši, a začnou vyjednávání o obnovení pozastavených neloterijních činností, tedy např. spolupráce s mobilními operátory,“ uvedl Hušák v dopise.


„Situace Sazky se za poslední dva týdny natolik zhoršila, že představenstvo po předložení informací o jejím hospodaření konstatovalo úpadek firmy,“ řekl serveru šéf hokejového svazu a zástupce majoritního vlastníka ČSTV ve vedení Sazky, Tomáš Král, který se zúčastnil schůze představenstva firmy. Tiskový mluvčí Sazky Jan Tuna na dotaz řekl, že firma tuto informaci nyní nebude komentovat.

Ječmínek rozhodnutí vítá

„Mám to zatím zprostředkovaně z tisku. Rozhodnutí však vítám,“ řekl statutární místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek, který se pondělního mimořádného jednání neúčastnil. Už ve svém insolvenčním návrhu Ječmínek napsal, že upřednostňuje reorganizaci společnosti. „Bylo by to lepší. Otázkou je, kdo ji bude provádět. Domnívám se, že by to měli dělat největší věřitelé Sazky. Mají na to dostatek financí a zkušeností,“ dodal Ječmínek.

Vstup skupiny PPF Petra Kellnera, která se spojila s dalším věřitelem, finanční skupinou KKCG, do hry o Sazku Ječmínek vítá. „Jsou to finančně velmi silné skupiny na to, aby reorganizaci provedly efektivně a rychle tak, aby se sázející rychle vrátili. Nazval bych to nikoliv reorganizací společnosti, ale její resuscitací,“ prohlásil Ječmínek.

Městský soud v Praze dnes zamítl návrh firmy KKCG SF

Městský soud v Praze dnes zamítl návrh firmy KKCG SF, aby vedení Sazky u soudu složilo peníze na dluhy. KKCG SF žádalo soud o vydání opatření, na základě kterého by vedení Sazky u soudu muselo složit do úschovy peníze na splacení závazků u KKCG. Částka se co nejvíce měla blížit dluhu Sazky 400 milionů korun, nejméně pak 200 milionů korun. Důvodem měla být skutečnost, že vedení Sazky údajně porušilo povinnost podat dlužnický insolvenční návrh.


Čtěte také: Kellner vstupuje do hry o Sazku: PPF převzala Vítkovy pohledávky


Podle soudu je „předčasné nařídit požadované předběžné opatření, když z obsahu návrhu navrhovatele a při neexistenci jakýchkoli důkazů o údajném vzniku škody nelze zatím vůbec dovodit odpovědnost jednotlivých členů představenstva dlužníka“. Firma se proti tomuto verdiktu může do 15 dní odvolat.

Autor: čtk, mediafax

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web