Sazka zatím o licenci nepřijde

12.4.2011 15:46   |  

aktualizováno Stát společnosti Sazka licenci k provozování číselných loterií zatím neodebere, aby ji neodstavil od přílivu financí, agentuře Mediafax to řekl šéf Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Karel Korynta. Kontrola ve firmě podle jeho slov potvrdila dvě ne zcela vyplacené výhry.

„Sazce v pátek vypršela lhůta, ve které nám měla dodat nezbytné podklady, a skončila tu také kontrola Finančního úřadu pro Prahu 1,“ uvedl Korynta. „Potvrdilo se, že nejsou zcela vyplacené dvě výhry, z toho i lednový jackpot ve výši 103,4 milionu,“ dodal.

Sazka se podle Korynty výhry snaží splácet postupně, ale v době kontroly výherci vyplatila méně než 20 procent celkové částky. „Poslední splátka byla, pokud vím, ve výši 10 milionů korun,“ řekl Korynta.

„Pozastavení činnosti vidím v této fázi jako špatné řešení. Odřízli bychom je i od zbytku peněz, které dostávají. Budeme vyčkávat, jak se se stávající situací Sazka popere,“ uvedl šéf státního loterijního dohledu s tím, že o dalším postupu bude muset jeho úřad informovat vedení ministerstva financí a celou věc zkonzultovat také s odborníky na správní řízení.

Ministerstvo financí zahájilo se Sazkou správní řízení o dočasném odebrání licence k provozování číselných loterií 23. března, může ho vést až dva měsíce a v případě komplikací tuto lhůtu ještě prodloužit.


Čtěte také: Insolvenční správce Sazky je proti skončení TV přenosů losování


Odvolání Sazky proti Cupkovi soud zamítl

Vrchní soud dnes také zamítl odvolání Sazky proti ustanovení Josefa Cupky předběžným insolvenčním správcem ve firmě. Cupku za správce vybral Městský soud v Praze. Odvolání upozorňovalo na Cupkovu možnou podjatost. Vrchní soud dnes uvedl, že tyto výhrady neshledal důvodnými.

Do insolvenčního řízení se Sazkou přibývají další pohledávky, Citibank Europe se přihlásila o 212,75 milionu korun. Důvodem vzniku pohledávky je podle banky „dohoda o restrukturalizaci transakce ze dne 30. června 2010 uzavřená v rámci treasury rámcové smlouvy ze dne 27. července 2006.“

Do řízení se dosud přihlásilo 141 věřitelů, někteří z nich ale své pohledávky zase stáhli. Pohledávku do řízení už přihlásila například firma Eto, ke které se dříve hlásil realitní magnát Radovan Vítek, ta chce po Sazce zhruba 254 milionů korun.

Sidereus Holdings chce po Sazce přes 413 milionů korun. Firma Telefónica O2 Czech Republic 205,5 milionu korun, KKCG SF podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun. Česká spořitelna pak 215 milionů korun. Věřitelé dosud do insolvenčního řízení přihlásili na splatných pohledávkách více než dvě miliardy korun.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, věřitelé, kteří tak dosud neučinili, mají od té doby 30 dní na přihlášení svých pohledávek. První schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkursu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci. Pravděpodobnější je druhá varianta, reorganizační plán chce soudu předložit předseda představenstva firmy Aleš Hušák nejpozději 10 dní před schůzí věřitelů.

Sazka už má soudem stanovený i prozatímní věřitelský výbor, jeho členy jsou firmy Moranda, Siderius Holdings Limited, k oběma se dříve hlásil miliardář Radovan Vítek. Dále KKCG SF podnikatele Karla Komárka a dva přihlášení věřitelé Gtech Global Services Corporation a Česká spořitelna.

Autor: čtk, mediafax

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web