Sberbank má na dosah většinový podíl v zahraniční divizi Volksbanken

13.4.2011 9:37   |  

Státní ruská banka Sberbank je v závěrečné fázi jednání o koupi podílu 51 procent v zahraniční divizi rakouské banky Volksbanken, jejíž součástí je i česká Volksbank CZ. Píše o tom dnes ruský list Vedomosti s odvoláním na zdroj z ruské banky. Dohoda by měla být uzavřena v blízké budoucnosti.

Šéf Sberbank pro strategii Denis Bugrov na počátku tohoto měsíce v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že banka má zájem o akvizice ve střední a východní Evropě a v Turecku. Odmítl se však blíže vyjádřit k případným akvizičním cílům. Pouze upřesnil, že Sberbank má zájem o banky, které již mají distribuční síť v regionu.

Sberbank je největší bankou v Rusku, na celkovém objemu úvěrů v zemi má třetinový podíl. Rusko plánuje ve druhé polovině letošního roku prodej podílu 7,6 procenta v bance.

Rakouská Volksbanken je čtvrtou největší bankou v zemi. Firma nyní potřebuje získat peníze, aby mohla začít splácet státní pomoc v hodnotě miliardy eur (zhruba 24,4 miliardy korun), kterou obdržela během finanční krize. Podíl 51 procent v divizi VBI nabídla k prodeji v prosinci. V divizi vlastní dále po 24,5 procenta akcií francouzská společnost Banque Populaire Caisse d'Epargne a německá firma DZ Bank/WGZ Bank.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požaduje v rámci reformy armády, aby měl kontrolu nad rozvědkou i armádou. O reformě jednala nejvyšší vojenská rada. Nyní jsou armáda i… více

Mobilní web