Sberbank má na dosah většinový podíl v zahraniční divizi Volksbanken

13.4.2011 9:37   |  

Státní ruská banka Sberbank je v závěrečné fázi jednání o koupi podílu 51 procent v zahraniční divizi rakouské banky Volksbanken, jejíž součástí je i česká Volksbank CZ. Píše o tom dnes ruský list Vedomosti s odvoláním na zdroj z ruské banky. Dohoda by měla být uzavřena v blízké budoucnosti.

Šéf Sberbank pro strategii Denis Bugrov na počátku tohoto měsíce v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že banka má zájem o akvizice ve střední a východní Evropě a v Turecku. Odmítl se však blíže vyjádřit k případným akvizičním cílům. Pouze upřesnil, že Sberbank má zájem o banky, které již mají distribuční síť v regionu.

Sberbank je největší bankou v Rusku, na celkovém objemu úvěrů v zemi má třetinový podíl. Rusko plánuje ve druhé polovině letošního roku prodej podílu 7,6 procenta v bance.

Rakouská Volksbanken je čtvrtou největší bankou v zemi. Firma nyní potřebuje získat peníze, aby mohla začít splácet státní pomoc v hodnotě miliardy eur (zhruba 24,4 miliardy korun), kterou obdržela během finanční krize. Podíl 51 procent v divizi VBI nabídla k prodeji v prosinci. V divizi vlastní dále po 24,5 procenta akcií francouzská společnost Banque Populaire Caisse d'Epargne a německá firma DZ Bank/WGZ Bank.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web